Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Silver Chains

Silver Chains

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Silver Chains
dots Gatunek: przygodówka
dots Producent: Cracked Head Games
dots Cena: 89,99 PLN
dots Recenzent: „tenshi_chan”
dots Ocena: 70%
Silver Chains


Silver Chains to mroczny horror, w którym badając zniszczoną przez czas rezydencję odkrywamy swoją przeszłość. Część wspomnień mamy wypartych, część niejasnych bowiem ze zbyt wczesnego dzieciństwa. Postać którą gramy nie rozpoznaje nic ze swojego otoczenia, choć wszystko wskazuje na to, że wcześniej tam była. Rozwiązując zagadki logiczne i szukając wskazówek, które odblokują nam dostęp do kolejnych pomieszczeń, staramy się zrozumieć czemu znaleźliśmy się w tym domu, jaka tajemna moc w nim tkwi i jak ukształtuje to naszą przyszłość.

Gra od razu zwraca uwagę klimatem, grafiką i świetnie dobranym soundtrackiem. Chętnie naciskałam pauzę, by posłuchać dłużej tej mrocznej melodii. Świetne operacje na światłocieniach robiły swoje i cieszyłam się, że nie nadużyto tutaj jump scenek, które w dużej ilości bywają irytujące zamiast straszne. Tutaj została świetnie odtworzona groza za pomocą samego otoczenia. Budowane napięcie było przerywane akcją, często w najmniej spodziewanym momencie. Pozwalano nam poczuć się bezpiecznie, pewnie, by potem mocniej zaskoczyć.

Silver Chains 150010,1


Niestety im dalej w las, tym mniej magicznie się robi. Różnorodne zadania zostały zamienione na chodzenie z punktu A do punktu B. Niepokój zastąpiło znużenie i irytacja nie tylko na powtarzalne trudności, ale też liczne bugi i źle oskryptowane sekwencje. Potwór czekający grzecznie tuż przede mną, którego połowa przechodzi przez ścianę, którą w sumie może rozwalić i mnie zabić, ale musi grzecznie czekać, aż wpierw podniosę jakiś przedmiot... to już nie horror tylko komedia. Zaciemniony dom pod koniec gry praktycznie się rozpada i nie sądzę by było to zamierzone. Można zapaść się pod podłogą, przejść tam gdzie developerzy nie przewidzieli i utknąć... Strasznie mnie to zirytowało.

Historia z początku tajemnicza również zostaje wyjaśniona na łeb na szyję, najpierw ukazywała rąbek tajemnicy, później zawala nas nowymi informacjami lawinowo, co sprawia, że staje się to mało wiarygodne i pozostawia niesmak. Piękna przygoda, zamienia się w mało przyjemny wyścig, a szkoda, bo gra mogłaby być arcydziełem, gdyby utrzymano jej klimat i poziom zadań z początku.

Silver Chains 150011,2


Gra wyszła niedawno, więc na naprawę bugów jest jeszcze czas i liczę, że połatają te ostatnie sekwencje. Natomiast na pewno grę mogę polecić miłośnikom horrorów, bowiem zbudować odpowiednie napięcie, jest naprawdę trudno, a produkcja ta z początku wyłamuje się ze schematów, gdzie jeden zły patroluje okolicę, w której musimy się poruszać. No i na tle innych horrorów wypada przyzwoicie. Problemem bowiem jest tylko końcówka, więc albo zaryzykujcie rozczarowanie, albo zostawcie sobie dobre wspomnienia i porzućcie grę, jeśli zacznie Was nużyć. Spróbować jednak na pewno warto.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/silver_chains

Metryczka
Grafika 90%
Muzyka 90%
Grywalność 60%


Ocena końcowa
70%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots klimat
dots grafika
dots znakomita muzyka
MINUSY
dots stopniowo nuży
dots bugi
Wymagania systemowe
Intel Core i5-6500 3.2 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 590 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 10„tenshi_chan”
E-mail autora: mononoke.yos(at)gmail.com
Autor: tenshi_chan


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow