Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Old Man's Journey

Old Man's Journey

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Old Man's Journey
dots Gatunek: przygodówka
dots Producent: Broken Rules
dots Cena: 28,99 PLN
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 65%
Old Man's Journey


Czy trzeba doczekać nawet nie reumatyzmu, co zaawansowanego artretyzmu bądź osteoporozy, by nagle zaznać potrzeby ruszenia się z własnego skromnego kącika ku eksploracji wielkiego świata? Czy potrzebne są objawy jeśli nie starczej demencji, co przynajmniej sklerozy, by z większym zrozumieniem spojrzeć wstecz? Czy aby właśnie o tym stanowi Old Man’s Journey?

Główny bohater rzeczonego tytułu jest wręcz stereotypowym staruszkiem, jakkolwiek wedle bardziej drwalsko-marynarskiego modelu niźli zasuszonych bibliotekarskich odmian. Jego spokojną egzystencję przerywa wiadomość, po zapoznaniu się z którą odczuwa on pragnienie – a może przymus? – wyruszenia w podróż. Podroż daleką, ale czy udaną oraz ostatnią?

Old Mans Journey 141406,1
Poproszę o adres lokacji


Mechaniki gry jest łatwa, wręcz banalna. Niemal od samego początku wiemy, iż musimy posuwać się naprzód, nie grozi nam jakikolwiek backtracking, nie musimy gromadzić jakichkolwiek przedmiotów bądź prowadzić dialogi. Ot, iść, ciągle iść, w stronę słoń… wystarczy, że krawędzi ekranu.

Ostatecznie okazuje się to nie zawsze aż takie proste, nasz świat bowiem nie cechuje się typową trójwymiarowością, lecz wymaga dokonywania weń określonych ingerencji, sprawiających, że poszczególne płaszczyzny ułożą się w sposób cechujący się istnieniem węzłów, a w konsekwencji „furtkę” umożliwiającą naszemu protagoniście przeskok pomiędzy nimi.

Old Mans Journey 141406,2
Nie trafił


Wraz z postępami zostaniemy uraczeni kolejnymi urozmaiceniami – a to koniecznością uprzedniego przeganiania stad owiec na sąsiednie pola, a to wymogiem przebijania ogrodzeń z wykorzystaniem kamiennych kul itp., nigdy jednak nie pojawiają się one w liczbie, które nakazywałyby rzeczony tytuł przypisać do gatunku gier logicznych bądź „mystopodobnych”.

Momentami daje się tylko odczuć niepełne wycyzelowanie rozgrywki, czasami po zabrnięciu w ślepą uliczkę łatwiej jest ponownie załadować dany rozdział niż poszukać wyjścia z galimatiasu, do którego samemu przyłożyło się rękę. Momentami zresztą intuicyjność pewnych rozwiązań została poświęcona na ołtarzu spostrzegawczości, co niekoniecznie służy grywalności.

Old Mans Journey 141406,3
Aż strach pomyśleć o pracach pielęgnacyjnych


Oprawa wizualna tytułu cieszy oczy, tak w przypadku nieruchomych teł, jak też elementów podlegających takiej, czy innej animacji – pod warunkiem, iż ktoś nie ma zastrzeżeń wobec kreskówkowej (nie mylić z komiksową) estetyką, nade wszystko w zakresie kolorystyki. Nieco mniej charakterystyczna jest muzyka, może zanadto infantylna.

Old Man’s Journey to pozycja tyleż prosta, co niekoniecznie zbalansowana, w dość przyziemnej formie przedstawiającą wcale ważki temat. Obawiam się, że ze strony jednej grupy graczy niekoniecznie spotka się ona ze zrozumieniem, podczas gdy inni wzruszą ramionami wobec banalności jej mechaniki.
Metryczka
Grafika 85%
Muzyka 75%
Grywalność 60%


Ocena końcowa
65%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots oprawa
dots temat
dots ciekawy pomysł na łamigłówki...
MINUSY
dots ...acz niedopracowany w szczegółach
dots krótka
Wymagania systemowe
Dual Core 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 560 GTX lub lepsza, 1900 MB HDD, Windows XP(SP2)Piotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow