Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Myth War Online

Myth War Online

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Myth War Online
dots Gatunek: MMORPG
dots WWW: www.mythwaronline.com/
dots Producent: UniGium
dots Cena: gra jest darmowa
Myth War Online Box


Ostatnimi czasy internet zalała fala darmowych gier z gatunku MMO – pozycji przeznaczonych do rozgrywki za pomocą sieci internetowej. Takie tytuły jak Tibia, Silkroad Online czy Knight Online choćby raz obiły się chyba o uszy każdemu graczowi. Wśród tych tytułów są również inne, mniej znane gry, który są czasem równie dobre. Wśród nich znajduje się między innymi Myth War Online – darmowa gra z gatunku MMORPG w którą może zagrać każdy człowiek, który posiada dostęp do internetu.

Zacznę od początku – Myth War jest internetowym rpgiem osadzonym w pięknym, kolorowym świecie fantasy, w którym żyją zgodnie cztery rasy. Jednak gdy pewnego dnia straszliwe niebezpieczeństwo zagraża naszej krainie, wtedy do akcji wkraczają poszukiwacze przygód, którzy porzucili swoje domy po to, aby zażyć odrobiny adrenaliny, a my właśnie jesteśmy jednym z nich...

Myth War Online 231820,1


Tak się między innymi przedstawia fabuła tej znakomitej gry, jednak nie o fabułę tutaj chodzi tylko o miodność płynąca z grania czyli to co najważniejsze. Na samym początku (oczywiście jeżeli ściągnęliśmy klienta i zarejestrowaliśmy się na stronie głównej) po zalogowaniu się do gry i wybraniu serwera, dane nam będzie stworzyć swoją własną postać, nie mamy tu zbytniego pola do popisu – nasz wybór ogranicza się do wyboru imienia dla naszego herosa i wybrania jednej z czterech ras:

 • Człowiek – standardowa rasa w sam raz dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z tego typu grami, człowieka cechuje szybkie przyzwyczajanie się do wszystkiego na co natrafi oraz błyskawicznie uczy się wszystkiego po trochu (wieloklasowość).
 • Mag – jak sama nazwa wskazuje, jest to ktoś kto doskonale włada magią każdej kategorii.
 • Centaur – znakomity łowca i łucznik, jego strzały są zabójcze i celne.
 • Borg – pół-człowiek, pół-robot, wyszkolony do walki wręcz, świetnie się sprawdza w walce w zwarciu.

  Tak to wygląda, może nie nazbyt ciekawie, ale wierzcie mi – w praktyce jest to o wiele lepsze. Po stworzeniu bohatera zostajemy przeniesieni do świata gry – pięknej i zapierającej dech w piersiach baśniowej krainy w której żyjemy. Na samym początku poddajemy się treningom z serii co i jak, po czym wyruszamy do wykonania questów, za które otrzymujemy pierwsze pieniądze i przedmioty.

  Myth War Online 231821,2


  Opisywany przeze mnie dotąd przebieg gry zakrawa na kolejną bezsensowną sieczkę – jednak z góry mogę powiedzieć, że tak nie jest, a dzieje się tak za sprawą kilku rzeczy:

 • Pety – są to niewielkie zwierzęta towarzyszące nam od samego początku, tak jak my zdobywają doświadczenie, dzięki czemu można je dowolnie wyszkolić, są one znakomitym urozmaiceniem i chociaż wyglądają błaho, sprawiają ogromną frajdę.
 • Rozwój bohatera – jest niestandardowy, nie przebiega tak jak w innych grach RPG – zagracie, a się przekonacie.
 • Gildie - kolejne urozmaicenie powodujące uśmiech na ustach gracza, gdy spełnimy wymogi będziemy mogli napisać podanie do guild mastera, aby nas przyjął do gildii, a tych jest sporo ( w tym kilka polskich).
 • Walka – bitwy przez nas toczone nie rozgrywają się w czasie rzeczywistym tylko w tzw. Active Time Battle, jest to walka rozgyrwana w systemie turowym – każdy kto grał chociaż przez chwilę w legendarne już Final Fantasy wie o co mi chodzi, ponieważ system ten został zaczerpnięty w tej właśnie serii.
 • Nietuzinkowość – gra oferuje multum świeżych rozwiązań, które dostarczą frajdy nawet zawodowym wyjadaczom.

  To w sumie tyle jeżeli chodzi o rzeczy dzięki, którym ta gra wyróżnia się i odbiera pałeczkę lidera wszystkim konkurentom na tym polu.

  Cieszy również fakt, że zawsze można się dostać się na serwer – są cztery serwery, na których grają tysiące graczy, jednak nie jest to przeszkodą do swobodnego grania, ponieważ w przeciwieństwie do Silkroad Online na serwer można się dostać wtedy, kiedy ma się na to ochotę i co najważniejsze – lagi nie wchodzą tu w grę, ich liczba wynosi 0.

  Myth War Online 231822,3


  Pozwolę sobie teraz przejść do strony technicznej gry. Pod względem graficznym gra prezentuje się wyśmienicie, wszystko jest pięknie wykonane, dokładnie i dopieszczone w każdym calu. Gra się toczy w rzucie izometrycznym jednak to nie oznacza, że jest słaba graficznie, wręcz przeciwnie – strona graficzna tego programu zapiera dech w piersiach i można się o niej wyrażać w samych superlatywach.

  Od strony dźwiękowej gra prezentuje się równie dobrze. Dźwięki koją umysł, a gdy sytuacja tego wymaga potrafią dać kopa – jednym słowem naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

  Myth War Online 231823,4


  Podsumowując, mamy do czynienia z bardzo dobrą grą, która jest absolutnie darmowa i jedyne co trzeba zrobić, to się zarejestrować i pobrać klienta, który ma około 650 megabajtów, a można to uczynić klikając na ten adres.

  Gorąco zachęcam do zagrania w tą grę, ponieważ oferuje ona wiele rozrywki i nawet wyjadaczowi załatwi minimum tydzień z głowy. Mamy do czynienia ze znakomitym produktem, w który każdy szanujący się gracz powinien zagrać – gorąco polecam.

  Metryczka
  Grafika 90%
  Muzyka 80%
  Trudność 85%
  Grywalność 95%


  Ocena końcowa
  90%


  10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
  10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
  + / -
  PLUSY
  dots wspaniała grafika
  dots muzyka
  dots świat
  dots ekscytujące walki
  dots i wiele wiele innych
  MINUSY
  dots a są takowe?
  Wymagania systemowe
  Pentium 1,5 GHz, 256 MB RAM, 32 MB akcelerator 3D, Windows 98/ME/2000/XP, 1,2GB na HDD.  E-mail autora: Hunter
 • Autor: Hunter


  Przedyskutuj artykuł na forum

  Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
  Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow