Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Maneater

Maneater

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Maneater
dots Gatunek: action RPG
dots Producent: Blindside Interactive
dots Dystrybutor: Koch Media Poland
dots Cena: 139 PLN
dots Recenzent: „tenshi_chan”
dots Ocena: 70%
Maneater


Od dziecka miałam słabość do rekinów. Zawsze kręciła mnie groza i horrory, czyli wszystko czego zabraniano mi oglądać. Natomiast „Szczęki” leciały na tyle często, że nie sposób było ich ukryć przede mną. Mając już zaledwie 7 lat znałam na pamięć wszystkie części. Podziwiałam siłę rekinów i strasznie się ich bałam.. A kiedy moi rówieśnicy przeżywali swoje pierwsze zawody tym światem dowiadując się, że Mikołaj nie istnieje, ja nie mogłam się pozbierać usłyszawszy, że rekin ze „Szczęk” jest mechaniczny... Niezdrowa fascynacja żarłaczami jednak pozostała. Muszę też przyznać, że nawet jeśli wychodziła jakaś gra, która nie do końca była w moim guście, ale pozwalała choć na chwilę zgłębić tajniki oceanu, gdzie pływają te krwiożercze bestie - od razu lądowała w mojej bibliotece. Nic więc dziwnego że Maneater przyciągnął moją uwagę dość mocno. Kiedy odkryłam w dodatku, że to ma też fabułę, która z początku nawet mnie zaskoczyła - byłam wniebowzięta. Mogłam od małego wychować swojego rekinka i sprawić, aby wyewoluował w najgroźniejszą bestię! I tak oto przepadłam w krwawym świecie przeżuwając ludzkie kości i zostawiając za sobą w oceanie czerwone plamy.

Maneater 080504,1


Niestety mimo że zjadanie wszystkiego było bardzo odprężające i pozwalało się wyładować, po ciężkim dniu pracy z ludźmi, nie mogę nazwać tego gameplayu dobrym. Jako mały rekinek muszę przyznać, że gra dawała mi jeszcze jako takie wyzwanie i odpowiednie do tego nagrody. Jednakże im byłam większa i silniejsza, tym bardziej gra zamieniła się w zwykły... klikacz. Ok, może nie taki zwykły, bo eksploracja świata i szukanie skarbów z sonarem sprawiała mi ogromną frajdę. Świetny jest choćby pomysł na podział zwierzyny na różne składniki odżywcze, których będziemy potrzebować do ewolucji. Jednak fakt, że możemy razić prądem, zatruwać i inne cuda-niewidy, samym zbliżeniem się do ofiary napawał nadzieją, że my jako gracz, będziemy mogli zrobić coś więcej z czasem niż samo oszalałe klikanie myszką...

Niestety nasz rekin potrafi jedynie ugryźć, i machnąć ogonem, a to drugie też znacznie mniej skuteczne i wolniejsze niż ugryzienie, więc w sumie... ćwiczymy palec wskazujący i dobijamy nasza myszkę, aby gryźć, gryźć, gryźć i gryźć... No i nie ukrywam, że tym gra mocno rozczarowuje, bo w sumie działa na zasadzie otwartego świata, wykonywania zadań jak w RPG, rozwalanie przeciwników szybkie i masowe jak w hack and slash, ale i w jednym i w drugim walki są ciekawsze... a tutaj spotykamy co rusz to silniejszych wrogów a nic to nie zmienia. Gryziemy małe rybki, gryziemy ludzi, gryziemy krokodyle, gryziemy inne rekiny, gryziemy łodzie, a jak napotykamy bossa - specjalnego łowcę rekinów, czy samca alfa regiony, to zgadnijcie co? Również gryziemy!

Maneater 080504,2


Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tytułowe szczęki to główne narzędzie zbrodni, ale skoro nasz rekin może truć, to dlaczego nie może mieć różnych typów ugryzień? Albo robić combosy?

Nasz open world jest podzielony na regiony i niestety odzwierciedla on ludzkie zaniedbanie. Część wód jest wręcz radioaktywna, część po prostu brudna. W bogatszych dzielnicach woda jest czystsza, ale jeśli zejdziemy na dno to i tam znajdziemy wyrzucone śmieci, puste kontenery, rdzewiejące wraki. Gra dość mocno wykorzystuje czarny humor, więc wszystko zostało tu przerysowane i pod wodą możemy znaleźć również tak poukładane śmieci, że tworzące prześmiewcze scenerie. Narrator, komentujący każdy nasz ruch, kpi nawet z wycieków chemikaliów, ale była to w sumie jedyna rzecz, która mnie nie bawiła. Może i przerysowana, ale jednak prawdziwa.

Maneater 080504,3


Całą reszta była w porządku. Fajna grafika, prześmiewcze komentarze narratora, wspaniały dźwięk łamanych kości... ok., to pewnie zabrzmiało nieco dziwne, ale gra ma nam pomóc się wyładować, a nie cieszyć widokami głębin oceanów, choć to czasem też się udaje ;)

Polecam jako przerywnik między ambitniejszymi produkcjami, na odprężenie.

Metryczka
Grafika 80%
Muzyka 80%
Grywalność 60%


Ocena końcowa
70%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots pierwsza gra RPG z rekinem jako protagonistą!
dots bardzo fajna eksploracja z podziałem na regiony, odzwierciedlająca też nieco nasze problemy z ekologią...
dots sporo czarnego humoru
MINUSY
dots monotonne walki
dots upierdliwe znajdźki wymagające od nas akrobacji powietrznych
Wymagania systemowe
Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz 8 GB RAM karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 390 lub lepsza 20 GB HDD Windows 10„tenshi_chan”
E-mail autora: mononoke.yos(at)gmail.com
Autor: tenshi_chan


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow