Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Ladykiller in a Bind - My Twin Brother Made Me Crossdress As Him And Now I Have To Deal With A Geeky Stalker And A Domme Beauty Who Want Me In A Bind!!

Ladykiller in a Bind - My Twin Brother Made Me Crossdress As Him And Now I Have To Deal With A Geeky Stalker And A Domme Beauty Who Want Me In A Bind!!

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Ladykiller in a Bind - My Twin Brother Made Me Crossdress As Him And Now I Have To Deal With A Geeky Stalker And A Domme Beauty Who Want Me In A Bind!!
dots Gatunek: gra narracyjna
dots Producent: Love Conquers All Games
dots Cena: 71,99 PLN
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 65%
Ladykiller in a Bind - My Twin Brother Made Me Crossdress As Him And Now I Have To Deal With A Geeky Stalker And A Domme Beauty Who Want Me In A Bind!!


Jednym z popularniejszych podgatunków gier narracyjnych (tudzież paragrafowych) są różnorakie tzw. symulatory randkowania. Zaloty to temat stary jak świat, jakkolwiek nieodmiennie sprawiający niemało trudności, stąd zapewne też jego popularność, zwłaszcza że efekt końcowy jest – przy odrobinie wysiłku – gwarantowany. W konsekwencji raczeni jesteśmy istnym zalewem tego rodzaju produkcji, których jakość jednak dość często pozostawia wiele do życzenia. Jednakże od autorki Analogue: A Hate Story – Christine Love – można by było wymagać więcej.

I w istocie gra już na pierwszy rzut oka różni się od wszelakich visual novel, gdyż naszym zadaniem jest także gromadzenie głosów poszczególnych postaci – czyli politykowanie pełną gębą. Musimy więc posuwać się do szantażów, psychicznego tłamszenia rozmówców, tudzież ulegania ich żądaniom, z których wiele trudno uznać za mieszczące się w granicach jakiejkolwiek przyzwoitości. Przy okazji jednak trzeba strzec się zdemaskowania swej osoby i własnych intencji. Ponownie więc trudno twórcom postawić zarzut banalności.

Ladykiller in a Bind   My Twin Brother Made Me Crossdress As Him And Now I Have To Deal With A Geeky Stalker And A Domme Beauty Who Want Me In A Bind 101953,1
To dopiero początek


Podobnie rzecz się ma z samymi dialogami – nie są one pretensjonalne jak w przypadku różnorakich dating simów, ich lektura potrafi dostarczyć intelektualnej satysfakcji, podobnie rzecz się ma i cała fabułą. Wcielamy się bowiem w jedną z bliźniaczek, która budzi się związana przez swego brata, który przymusza ją do opowieści o wydarzeniach minionego tygodnia, w trakcie którego podszywała się pod niego.

Esencją produkcji są jednak romanse z poszczególnymi dziewojami oraz nielicznymi mężczyznami, przy czym urodę co najmniej jednego z nich należy uznać za dość androginiczną. Co kluczowe, prowadzą one jednak do scen seksu, prezentowanych w dość wyuzdanej, jakkolwiek obrazkowej formie (jakkolwiek na szczęście nie jesteśmy raczeni widokiem podbrzuszy obu płci, poza ich sugestiami).

Ladykiller in a Bind   My Twin Brother Made Me Crossdress As Him And Now I Have To Deal With A Geeky Stalker And A Domme Beauty Who Want Me In A Bind 101954,2
Statek miłości (fizycznej)


Właśnie owa seksualność – a właściwie erotyzm – gry jest jej najbardziej kontrowersyjną sferą. Produkcja niby nie jest tandetnym pornograficznym produkcyjniakiem spod znaku japońskiego hentai, lecz raczej prowadzi do uczucia zniesmaczenia niźli pobudzenia. Dość powiedzieć, że gra „oferuje” niemal wyłącznie stosunki o charakterze homoseksualnym, a konkretnie lesbijskim. Nazwa studia producenckiego wydaje się w ich kontekście kpiną (tak, dostrzegłem jego dwuznaczność, niemniej jednak), poszczególne sceny zaś odstręczają.

Można odnieść wrażenie, że sama autorka ma jakiś problem ze swą płcią i identyfikacją (wiem, paskudne argumentum ad personam…) – bohaterki Ladykiller in a Bind tylko z nielicznymi wyjątkami cechują się „niechłopcycowymi” urodami, a i mężczyźni poniekąd mogliby zostać uznani za zniewieściałych. W istocie trudno wskazać typ odbiorcy, który czułby się komfortowo przy okazji rozgrywki.

Ladykiller in a Bind   My Twin Brother Made Me Crossdress As Him And Now I Have To Deal With A Geeky Stalker And A Domme Beauty Who Want Me In A Bind 101954,3
[Wstrzymano od publikacji na podstawie ustawy z dnia 31 lipca 1981 r. o kontroli publikacji i widowisk]


Gra cechuje się z kolei dość wdzięczną oprawą audiowizualną – jakkolwiek w mej ocenie nie dorównuje ona produkcjom z serii Hate, tym niemniej można w odniesieniu tak do warstwy graficznej, jak i muzycznej posługiwać się określeniem sztuki bez narażenia się na śmieszność.

Ladykiller in a Bind to nie tylko produkcja wyróżniająca się niezwykle długim tytułem, lecz i samym doborem tematu, jak też podejściem doń. Jak się zdaje, jest to jednak ślepy strzał studia, jakkolwiek motywowany pewnym artyzmem i wolą przekazania czegoś więcej. Czego jednak – trudno uczciwie powiedzieć.

Metryczka
Grafika 75%
Muzyka 75%
Grywalność 60%


Ocena końcowa
65%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots niebanalna, pomimo konwencji
dots dość estetyczna
dots „nieinwazyjna” - co do zasady
dots wzbogacona mechanika
dots kilka możliwych zakończeń
MINUSY
dots czasami wzbudza zniesmaczenie
dots heteroseksualizm to odstępstwo
dots cena
dots wymagania sprzętowe
Wymagania systemowe
Procesor 2.2 GHz, 4 GB RAM, 600 MB HDD, Windows XPPiotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow