Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Kingdom Come: Deliverance – Band of Bastards

Kingdom Come: Deliverance – Band of Bastards

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Kingdom Come: Deliverance – Band of Bastards
dots Gatunek: cRPG
dots Producent: Warhorse Studios
dots Cena: 28,99 PLN
dots Recenzent: Marek „Wojman” Wojakowski
dots Ocena: 60%
Kingdom Come: Deliverance – Band of Bastards


Swego czasu - pomimo kilku wad i niedociągnięć - do gustu przypadło mi Kingdom Come: Deliverence. Później ograłem dość przeciętny dodatek DLC i o grze na pewien czas zapomniałem. Do czasu otrzymania kolejnego DLC. Czy warto zainteresować się Kingdom Come: Deliverence - Band of Bastards?

W tym dodatku skupiamy się na eliminacji bandytów. Ci, którzy grali w podstawową wersję gry, mogą w tym miejscu zakrzyknąć, że to przecież nic nowego ani odkrywczego, bo przecież wiele zadań w grze właśnie na tym polegało. I będą mieli całkowitą rację. Zamiast jednak narzekać postanowiłem się jednak w dodatek porządnie zagłębić.

Kingdom Come Deliverance   Band of Bastards 122635,1


Dużo czasu mi to nie zajęło, bo całość da się spokojnie ukończyć w mniej niż trzy godziny. Trochę szkoda, bo zadań do wykonania jest w sumie zawrotna liczba czterech czy pięciu i po ich wykonaniu nie ma praktycznie nic więcej do zrobienia, a szkoda. Ciekawie nakreśleni są zaś członkowie bandy, ale nie będę przedstawiał w tej recenzji ich charakterystyk, bo to jest jedna z tych rzeczy, które warto poznać samemu przechodząc grę.

I choć zadania są nawet interesujące, to jednak rozgrywają się według jednego schematu. Dostajemy zlecenie, udajemy się na miejsce, wykańczamy bandytów, przeszukujemy okolicę i czynność powtarzamy. Pomimo tego, że mój bohater był już wytrenowany w bojach, bo w końcu przeszedłem przecież i podstawową wersję gry i niektóre DLC, to jednak tutaj wciąż jest traktowany jak popychadło w stylu „przynieś, podaj, pozamiataj” i załatw wszystko, a my będziemy mieli z tego profity. Trochę szkoda.

Kingdom Come Deliverance   Band of Bastards 122635,2


Jedną z rzeczy, które mi przeszkadzały w grze były napisy. Fabuła jest całkiem niezła, niemniej jednak w tej grze jest tak, że napisy wyświetlają się przy postaci, która daną kwestię wymawia, a nie jak w wielu innych grach cRPG na dole ekranu. I choć język angielski znam dość dobrze, to jednak pewne kwestie mi uciekały, bo albo nie dosłyszałem, albo koty za oknem darły koty, albo coś mnie rozproszyło. I choć takie rozwiązanie było obecne już w podstawowej wersji gry, to jednak teraz zaczęło mi to odrobinę przeszkadzać. Cóż, z Kingdom Come: Deliverence spędziłem jednak sporo czasu.

Szkoda też, że nie ma tutaj nieliniowości. Mam na myśli to, że możemy, a nawet musimy ścigać bandytów, ale nie jest możliwe, aby grupa zeszła na złą drogę i sama zaczęła plądrować, mordować, grabić i robić inne czynności, w których bandyci się lubują. No cóż, może w pełnoprawnej części drugiej twórcy pomyślą nad takim rozwiązaniem.

Kingdom Come Deliverance   Band of Bastards 122636,3


Pod względem technicznym widać wyraźny postęp. To już nie te czasy kiedy gra potrafiła się wysypać w najmniej oczekiwanym momencie. Jeżeli chodzi o oprawę graficzną i dźwiękową to jest to wciąż stary, dobry Kingdom Come: Deliverence i nie za bardzo jest się nad czym rozwodzić. Jak było dobrze, tak jest i do tej pory.

Kingdom Come: Deliverence - Band of Bastards to ciekawy, choć krótki dodatek DLC. W moim odczuciu pod pewnymi względami lepszy niż Kingdom Come: Deliverance – From the Ashes. Można się zainteresować, szczególnie jeśli będzie dostępny w jakiejś promocji.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/kingdom_come_deliverance_band_of_bastards

Metryczka
Grafika 90%
Muzyka 90%
Grywalność 70%


Ocena końcowa
60%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots ciekawa historia
dots to wciąż jest Kingdom Come: Deliverence
MINUSY
dots krótkie
dots nadal jesteśmy popychadłem
dots w sumie tylko jeden zwrot fabularny
Wymagania systemowe
Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 12 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580, Windows 7/8 64-bitMarek „Wojman” Wojakowski
E-mail autora: wojman(at)me.com
Autor: Wojman


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow