Wyszukiwarka
Logowanie
   PamiÄ™taj mnie
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Hate Plus

Hate Plus

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Hate Plus
dots Gatunek: przygodówka (visual novel)
dots Producent: Christine Love
dots Dystrybutor: brak
dots Cena: 9,99 €
dots Recenzent: Piotr „Klemens” KociubiÅ„ski
dots Ocena: 65%
Hate Plus


Po zaskakujÄ…co przyjemnej rozgrywce w Analogue: A Hate Story z prawdziwÄ… przyjemnoÅ›ciÄ… siÄ™gnÄ…Å‚em po drugÄ… część cyklu wymownie zatytuÅ‚owanÄ… Hate Plus – czy byÅ‚o warto? I jak siÄ™ ku temu ma ta okoliczność, że specjalnie wyglÄ…daÅ‚em tutaj wakacyjnej przeceny platformy Steam?

Już na wstÄ™pie należy podkreÅ›lić, iż sÅ‚owo „rozgrywka” jest tu mimo wszystko pewnym nadużyciem – seria Hate jest bowiem przedstawicielem gatunku tzw. visual novel, czyli tak naprawdÄ™ interaktywnych powieÅ›ci obdarzonych dodatkowÄ… oprawÄ… audiowizualnÄ…. Na użytkownika czekajÄ… wiÄ™c może nie tomy, ale caÅ‚kiem pokaźne pliki lektury. Ich dodatkowÄ… „sÅ‚aboÅ›ciÄ…” jest fakt, że jest to produkcja anglojÄ™zyczna, choć paradoksalnie może to też stanowić atut, zwÅ‚aszcza że sÅ‚ownictwo jest czÄ™sto dość wyrafinowane, choć i nie stroniÄ…ce od wulgaryzmów.

Hate Plus 172617,1


Po Hate Plus Å›miaÅ‚o można siÄ™gnąć bez elementarnej znajomoÅ›ci pierwowzoru, a to z tej prostej przyczyny, że fabuÅ‚a może, ale nie musi być z niÄ… zwiÄ…zana. Co to znaczy? Otóż producent(ka) przewidziaÅ‚(a) możliwość rozpoczÄ™cia gry „od zera”, jak też poprzez zaimportowanie zapisów stany gry z „jedynki”.

Oprawa audiowizualna jest charakterystyczna tak dla serii, jak i całej kultury Dalekiego Wschodu w epoce cyfrowej rewolucji. Śmiem nawet twierdzić, że udźwiękowienie przemawiało do mnie bardziej, niźli to było w przypadku Analogue.

Hate Plus 172618,2


Niestety, gdzieÅ› zostaÅ‚ zagubiony klimat wyzwania – o ile w Analogue wszystko mogÅ‚o siÄ™ zakoÅ„czyć totalnÄ… klapÄ…, o tyle w przypadku Hate jedynym wyzwaniem jest zapobieżenie zupeÅ‚nemu zgnÄ™bieniu psychicznemu jednej z bohaterek. Może brak mi tutaj czuÅ‚oÅ›ci i wrażliwoÅ›ci, aczkolwiek przy caÅ‚kiem solidnym ciężarze lektury liczyÅ‚oby siÄ™ na wiÄ™kszÄ… ważkość wÅ‚asnych decyzji.

Hate Plus jest trochÄ™, ale tylko trochÄ™ sÅ‚abszÄ… pozycjÄ… od swej ascendentki – jakkolwiek pokazuje „pazurki” w trybie „haremu”, gdzie po wielokroć można wybuchnąć Å›miechem w zwiÄ…zku z nieustannymi „starciami” obu biaÅ‚ogłów wynikÅ‚ymi z ich uksztaÅ‚towaniem siÄ™ w zupeÅ‚nie różnych kulturach. Po pozycjÄ™ tÄ™ warto siÄ™gnąć, ale tylko w warunkach przeceny.

Metryczka
Grafika 65%
Muzyka 85%
Grywalność 60%


Ocena końcowa
65%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots nieco wręcz figlarna
dots muzyka
dots potrafi wyzwolić emocje
MINUSY
dots ...choć właściwe raczej dla telenowel
dots da się po prostu przeklikać
dots brak jakiegokolwiek wyzwania
Wymagania systemowe
Pentium IV 1.66 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza), 80 MB HDD, Windows XP/Vista/7.



Piotr „Klemens” KociubiÅ„ski
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow