Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Dungeon Siege II

Dungeon Siege II

Informacje o grze

dots Nazwa gry:Dungeon Siege II
dots Gatunek: RPG
dots Producent: Gas Powered Games
dots Dystrybutor: CD ProjektTekst udostępniony dzięki współpracy z magazynem Playback.
Playback.pl - najlepszy e-zin o grach komputerowych. Zapowiedzi, recenzje publicystyka - kliknij i przeczytaj cały numer!


Dawno, dawno temu, w ponurych czasach początku XXI wieku na rynku pojawiła się gra Dungeon Siege. Po ukończeniu wersji demonstracyjnej przez wiele, wiele dni myślałem o tej grze, po jakimś czasie jednak kompletnie o niej zapomniałem. Gdy usłyszałem o pierwszych wzmiankach na temat drugiej części docenionego RPG z rodzaju hack'n slash przypomniałem sobie o przygodzie z tamtym demem. Jednakże cena programu, który ma przecież kilka lat wydawała mi się dziwnie wysoka (inna rzecz, że gra jest tego warta), dlatego po raz kolejny plany zakupu DS spaliły na panewce (zawsze mnie intrygowało, czymże owa panewka jest*).

Nie pozwoliłem natomiast uciec drugiej odsłonie. Nie kupiłem co prawda produktu zaraz gdy wskoczył na sklepowe półki, ale długo się za nią oglądałem głodnym wzrokiem. Szczęśliwy był dzień, gdy w moje łapki trafiła Czarna Edycja, która poza pudełkiem i płytą wzbogacona została o poradnik Gry-Online, a całość zamknięta w plastikowym rękawie. Poza tym, że fajnie wyglądało to na półce, zapewniło mi też wiele godzin rozrywki.

Akcję rozpoczyna ciekawe i elegancko zrealizowane intro, które zaraz potem wypluwa Cię w sam środek potyczki (pomijając pobieżny tutorial) jako najemnika w szeregach armii Valdisa. Należy tutaj napomknąć, że Valdis jest Wielkim Złym Sukin... w drugiej odsłonie Dungeon Siegie i po kilku godzinach zabawy zaczniesz go zajadle ścigać. Drań dzierży potężny artefakt - miecz Zaramotha, a do zestawu pragnie zdobyć tarczę Azunaia (Azunai był tym dobrym :)), które to dwa przedmioty są zwiastunem końca Drugiej Ery.

Dungeon Siege II 002158,1


Oto też cały pretekst do wysieczenia tysięcy bestii i bestyjek jakie trafią się pod ostrze. Co prawda fabuła jest dość przyjemnie skomplikowana, ale zdecydowanie należy do historyjek z rodzaju stereotypowych bajek o wielkich bohaterach. Na jaką krainę byś w tej grze nie trafił zawsze zastaniesz tam wojnę, zamieszanie albo zwyczajne ruiny i zadanie do wykonania. Fabuła będzie stale nas wysyłać z punktu A do punktu B, gdzie dowiemy się, że punkcie C jest mapa do arcyważnego artefaktu w punkcie D, i tak dalej. Inaczej sprawa ma się z zadaniami pobocznymi, które z punktu D są w stanie wysłać nas z powrotem gdzieś pomiędzy A i B. Zadań jest wiele, wiele i są wystarczająco zróżnicowane, a niektóre z nich wielopiętrowe i rozbudowane.

Wykonywać je warto nie tylko ze względu na przedmioty, które można zdobyć w trakcie ich wykonywania, ale także ze względu na premie w postaci doświadczenia. Programiści pomyśleli troszkę głowami, dzięki którym świat Dunegon Siege jest do odkrycia nie tylko z wierzchu. Mamy kilka easter eggów. Na przykład Mimik, który na pozór jest zwykłą skrzynią, a po próbie otwarcia przybiera swą prawdziwą postać i daje naprawdę ostro w kość drużynie. Od czasu do czasu pojawia się też przeciwnik o niewymawialnym imieniu '???', który...

Właśnie zdałem sobie sprawę, że zapędziłem się troszkę zbyt daleko jak na czwarty akapit recenzji i zapomniałem napisać o samej mechanice rozgrywki. Otóż, w grze pokierujemy nie jedną postacią, ale nawet szóstką potężnych bohaterów o zróżnicowanych umiejętnościach. Towarzyszy spotkamy na przestrzeni fabuły i włączymy ich do drużyny kiedy tylko zechcemy, uiszczając uprzednio drobną opłatę. Ponadto, jednym z towarzyszy wcale nie musi być heros uzbrojony w świecącą zbroję, ale zwierzak pociągowy. Tzn. Pociągowy teoretycznie, bo w DSII dostępne są nie tylko bezbronne osiołki. Tutaj mogą być to np. gigantyczne skorpiony albo wilki, których moc zależy od (co mnie lekko rozbawiło)... przedmiotów, które będą nosić. Zwierzaczki również mogą awansować na kolejne poziomy doświadczenia.

Dungeon Siege II

| 1 | 2 | następna >>


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow