Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Dark Souls: Prepare to Die Edition

Dark Souls: Prepare to Die Edition

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Dark Souls: Prepare to Die Edition
dots Gatunek: cRPG akcji
dots Producent: FromSoftware
dots Dystrybutor: Cenega S.A.
dots Cena: 99,99 PLN
dots Recenzent: „tenshi_chan”
dots Ocena: 95%
Dark Souls: Prepare to Die Edition


Dark Souls to ambitna produkcja i jeszcze bardziej wnerwiająca... Opiera się na prostej zasadzie: jeśli zginiesz, tracisz całą nazbieraną walutę. Dostajesz jeszcze jedną szansę na odzyskanie tego, ale wszystkie stwory po naszej śmierci zostały wskrzeszone i trzeba znów wyrżnąć sobie drogę do miejsca naszego zgonu. Jeśli zginiemy drugi raz, wszystko przepada bezpowrotnie. A gra jest bezlitosna, nieważne ile farmimy, nieważne jak bardzo jesteśmy silni, jeśli stracimy koncentrację lub będziemy zbyt pewni siebie - gra pokaże nam, że zabić może każdy pojedynczy przeciwnik, który wykorzysta naszą nieuwagę. Na każdym kroku też czeka jakaś pułapka, więc biegnięcie mające na celu omijanie przeciwników, nie jest zbyt rozsądnym pomysłem, szczególnie, że ci dość długo potrafią za nami podążać.

Ta gra zapoczątkowała nowy gatunek gier - soulslike. Gry soulslike charakteryzują się właśnie albo utratą czegoś ważnego po śmierci, wysokim poziomem trudności, i olbrzymimi bossami, których długo trzeba się uczyć, aby zwyciężyć.

Dark Souls Prepare to Die Edition 184354,1


I choć wolę gry w których fabuła jest podana w nieco bardziej namacalny sposób i nie trzeba doszukiwać się jej szczątków, np. w opisach przedmiotów, to jednak nie pamiętam kiedy jakaś gra wzbudziła we mnie tyle emocji co Dark Souls. Im trudniejszy boss, tym bardziej drżały mi ręce, gdy uchodziło z niego życie, tym głośniej krzyczałam, kiedy padał u mych stóp.

Jeszcze więcej doznałam frustracji, stresu, słów na „k”, szczególnie wtedy, kiedy nazbierałam stos dusz i po prostu spadałam ześlizgując się na niemal prostej drodze i nawet nie zauważałam, kiedy ręce na padzie zaczynały się ślizgać…

Dark Souls Prepare to Die Edition 184354,2


Mimo to brnęłam naprzód. Nigdy nie widziałam tak pomysłowo wykonanych lokacji, tak dopracowanego, psychotycznego niemal pomysłu. Walka pośród całkowitych ciemności, chodzenie po niewidzialnych ścieżkach, potwory, z którymi można walczyć nawet w nicości... Każde stworzenie niepowtarzalne, każda nowa lokacja, to wielkie „wow!”, a ukryto w środku tyle dodatkowych ciekawostek i znajdziek, że w zasadzie eksploracji dokonujemy z wypiekami na twarzy.

To wszystko sprawia, że inne gry bledną w cieniu Dark Souls, nagle każda mapa nawet otwartych światów jest taka sobie, niczym specjalnym. Wszystko jest do siebie podobne, bo Dark Souls pokazał, że można inaczej. Nieważne więc ile razy tu zginiesz, za setnym razem nauczyć się już ruchów przeciwnika, a to co zwiedzisz dalej da Ci niezapomniane doznania.

Dark Souls Prepare to Die Edition 184354,3


Tylko nie waż się grać na klawiaturze! Jest to gra powstała na konsole i mimo niezłego portu na PC niemożliwością jest niemal granie w to klawiaturą i myszką, gdyż za dużo przycisków jest wykorzystywanych w dość dziwnej konfiguracji. Ostrzeżenie zostało wyartykułowane!

Metryczka
Grafika 100%
Muzyka 80%
Grywalność 80%


Ocena końcowa
95%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots niesłychanie wciąga
dots projekcja świata
dots do wielokrotnego podchodzenia
MINUSY
dots potrafi sfrustrować
dots fabuła potraktowana po macoszemu
Wymagania systemowe
Core 2 Duo 2.6 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP/Vista/7„tenshi_chan”
E-mail autora: mononoke.yos(at)gmail.com
Autor: tenshi_chan


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow