Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Bleak Faith: Forsaken

Bleak Faith: Forsaken

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Bleak Faith: Forsaken
dots Gatunek: action RPG
dots Producent: Archangel Studios
dots Cena: 138,99 PLN
dots Recenzent: „Suert”
dots Ocena: 30%
Bleak Faith: Forsaken


Grupa trzech śmiałków pod nazwą Archangel Studios spróbowała zmierzyć się z legendą, jaką jest Dark Souls, i wypuścili na rynek Bleak Faith: Forsaken, grę która garściami czerpie ze słynnej serii. Jak można się domyślić nie są oni w stanie dorównać dziełom From Software. Przede wszystkim dlatego, że jest ich tylko trzech. Tytułowi doskwiera też widoczny aż nadto brak środków. Jest tutaj sporo błędów i niedoróbek. Sterowanie jest fatalne, a praca kamery dramatyczna. W sumie po kilku godzinach idzie się przyzwyczaić, tylko po co.

Bleak Faith Forsaken 124222,1


Zacznę od plusów. Z całą pewnością muzyka. Ścieżka dźwiękowa jest klimatyczna i idealnie pasuje do tego tytułu. Na brawa zasługują także projekty pancerzy i uzbrojenia. W tej kwestii jest naprawdę bardzo dobrze. Broni jest mnóstwo i każda z nich jest unikatowa. To, co przykuwa uwagę, to mroczny i tajemniczy klimat. Pochwalić należy także pomysł na grę. I niestety to chyba wszystko.

Pozycja jest ogromna, ale zdecydowanie przerosła możliwości studia. Oprawa graficzna jest bardzo słaba. Całość wygląda jak gra sprzed dobrych kilkunastu lat. Broni się nieco design lokacji, ale wieją one pustką. Przemierzamy ogromne połacie terenu zapełnione niczym. Oczywiście warto zaglądać tu i tam, ale tylko i wyłącznie w poszukiwaniu lepszego ekwipunku, nie ma tutaj bowiem czego podziwiać.

Bleak Faith Forsaken 124222,2


Gry w tym stanie nie mogę polecić. Jest brzydko i pusto. Sterowanie i responsywność postaci to porażka. Praca kamery jest dramatyczna. Wielki świat nie ma nam nic ciekawego do zaoferowania. Do tego fabularnie otrzymujemy jeden wielki znak zapytania. Do samego końca nie wiemy o co w tym świecie tak naprawdę chodzi, co tu się wydarzyło. Notabene ciekawe czy sami twórcy zdają sobie z tego sprawę, czy zagubili się gdzieś w połowie procesu produkcyjnego? Cutscenek jak na lekarstwo. W całej grze mamy ich bodajże pięć. Napotkanych NPC – jeszcze mniej. Brak jakichkolwiek dzienników, które opowiadałyby historię tego miejsca. Naprawdę ciężko w takich warunkach wczuć się w klimat.

Moja ocena końcowa to 3 punkty na 10. Bleak Faith: Forsaken to kolejna historia o tym jak odpowiednie trailery mogą zbudować świetny klimat wokół kiepskiej gry. W nasze ręce trafił bowiem półprodukt. To fundament pod dobrą grę, ale wymagający jeszcze wielu lat pracy.

Bleak Faith Forsaken 124222,3


Chcę wierzyć, że gdyby Archangel Studios dysponowało zdecydowanie większymi środkami oraz kolejnymi osobami do pomocy, to mogłoby stworzyć pozycję o niebo lepszą. Bleak Faith: Forsaken ma na to zadatki. W pierwszej kolejności muszą jednak zostać wyeliminowane błędy trapiące tę produkcję. Potem można myśleć nad jej usprawnianiem i upiększaniem.

Całość moich wrażeń zobaczycie tutaj.

Metryczka
Grafika 10%
Muzyka 80%
Grywalność 50%


Ocena końcowa
30%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots muzyka
dots projekty pancerzy i uzbrojenia
dots klimat
MINUSY
dots bardzo przestarzała oprawa graficzna
dots ogromne tereny pozbawione zawartości
dots koszmarne sterowanie
dots fatalna praca kamery
dots brak fabuły, dzienników, odpowiedzi na pytania
Wymagania systemowe
Intel Core i7-4770K 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 10„Suert”
E-mail autora: suert.gamer(at)gmail.com
Autor: Suert


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow