Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Blackwood Crossing

Blackwood Crossing

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Blackwood Crossing
dots Gatunek: przygodówka
dots Producent: PaperSeven
dots Dystrybutor: (brak)
dots Cena: 15,99 €
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 65%
Blackwood Crossing


Nie jest trudno przeoczyć, jak duży wpływ na odmianę rynku gier miało nie tylko upowszechnienie się rozmaitych „indyków” tworzonych gdzieś po piwnicach, lecz także wkład „dużych” producentów w powstanie pomniejszych pozycji bynajmniej nie mieszczących się na półce AAA. Mowa tu o producentach wielkich silników przygotowanych z myślą o wielkobudżetowych produkcjach, którzy jednak śmiało dzielą się efektami swej pracy z innymi deweloperami. Tak między innymi w oparciu o silnik Unity powstało Blackwood Crossing.

W trakcie tej produkcji wcielamy się w nastolatkę podróżującą pociągiem, którą budzi jej młodszy brat, skłonny do pofiglowania. Dość szybko jednak przekonujemy się, że nasza podróż ma znacznie bardziej metaforyczny niźli realistyczny charakter, a my zaś zastanawiamy się głównie o co w tym wszystkim wchodzi.

Blackwood Crossing 165010,1
Archetyp współczesnej nastolatki


Podczas rozgrywki uświadczymy zbierania przedmiotów czy (banalnie) prostych zagadek logicznych, stanowią one jednak li tylko pozłotę dla samej prezentowanej historii. Gdyby gra przyjęła konwencję tzw. symulatora chodzenia, to w sumie niemal nic by ona nie straciła na swej istocie, przyjemności czerpanej przez gracza.

Autorom trzeba oddać, iż przy użyciu dość prostych środków potrafią zręcznie przechodzić między różnorakimi uczuciami i emocjami, każda ze scen w jakimś zakresie będzie zaś znaną tyleż z życia, co będzie się również jawiła jako w pewnym stopniu fantastyczna. Czego jak czego, ale klimatu recenzowanej pozycji nie sposób odmówić.

Blackwood Crossing 165011,2
Czasami jest wręcz podniośle


Niestety, poza rzeczonymi emocjami Blackwood Crossing nie oferuje zbyt wiele (poza oprawą, o czym dalej). Sama historia jest niezwykle krótka, gracz poniekąd cały czas się jej domyśla (choć kilkukrotnie uświadczy zwątpienia) i można odnieść wrażenie przerostu formy nad treścią.

Produkcja jest utrzymana w niezwykle estetycznej oprawie audiowizualnej, choć w dużej części jest to efektem korzystania z ciepłych barw, wręcz nadużywanych. Trochę zabawnie z kolei wygląda animacja postaci, zwłaszcza gdy gracz uświadomi sobie, że posiada nogi, które się właściwie nie poruszają. Muzyka jest nastrojowa, acz nie zapada w pamięć.

Blackwood Crossing dobrze się sprawdza jako demo Unity, ewentualnie jest w stanie się obronić jako krótki przerywnik nabyty w przecenie. Jest to produkcja subtelna, wręcz delikatna – niczym jętka jednodniówka.

Metryczka
Grafika 80%
Muzyka 70%
Grywalność 60%


Ocena końcowa
65%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots nastrój
dots oprawa audiowizualna
dots tzw. momenty (nie mylić z „momentami”)
MINUSY
dots przeraźliwie krótka
dots cena
Wymagania systemowe
Intel Core i3-550 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 460 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8.1/10Piotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow