Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Ash of Gods: Redemption

Ash of Gods: Redemption

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Ash of Gods: Redemption
dots Gatunek: cRPG
dots Producent: AurumDust
dots Cena: 89,99 PLN
dots Recenzent: Marek „Wojman” Wojakowski
dots Ocena: 70%
Ash of Gods: Redemption


Życie recenzenta gier jest pełne niespodzianek. Bierze on do recenzji grę, o której słyszał masę negatywnych opinii, ma nadzieję powyzłośliwiać się w przygotowanym tekście, a tu lipa. Bo moim zdaniem Ash of Gods: Redemption to wbrew różnym narzekaczom całkiem niezła gra.

Ash of Gods: Redemption to dzieło rosyjskiego studia AurumDust. I choć fabuła niespecjalnie mnie wciągnęła, ot, po prostu pewne starożytne zło miało być zniszczone raz na zawsze i zapomniane to, jak się po latach okazuje, ani nie zostało zniszczone, ani zapomniane. Jednak jak się wielokrotnie przekonałem nawet nieprzekonywująca ani ciekawa fabuła nie przekreśla gry.

Ash of Gods Redemption 171015,1


Recenzowana produkcja jest w założeniu i gameplay`u podobna do cyklu The Banner Saga. W żadnym wypadku nie jest to zarzut, a wręcz pochwała. Grafika w stylu komiksowym jest miła dla oka, a na dodatek czytelna i gdyby nie okazjonalne spadki płynności, to byłoby naprawdę dobrze. Bardzo fajne i wciągające są walki, które toczymy w systemie turowym. Podczas trwania takowych można zaatakować zarówno żywotność oponenta, jak i jego energię. I warto to robić, można bowiem pozbawić przeciwnika na przykład rzucenia mocy specjalnej czy innego czaru, co przy trudniejszych potyczkach bardzo się przydaje. Niestety z drugiej strony niektóre walki są zbyt proste, za to inne aż zbyt wymagające.

Największą zaletą Ash of Gods: Redemtion jest nie to co widać, ale to co słychać. Soundtrack w grze jest po prostu genialny i wpadający w ucho. Autorami muzyki są Adam Skorupa, Krzysztof Wierzynkiewicz i Michał Cielecki. Dla niezorientowanych - ci panowie układali nutki na pięciolinii między innymi do gier z serii Wiedźmin, co samo w sobie jest doskonałą rekomendacją. Co więcej autorzy zdają się mieć świadomość, że soundtrack w ich grze jest bardzo dobry, toteż i w opcjach gry można go zakupić. Ja się jednak nie skusiłem.

Ash of Gods Redemption 171015,2


Sama gra to skrzyżowanie RPG z pewnymi elementami gier strategicznych. Za wykonanie powierzonych zadań dostajemy pewną ilość punktów doświadczenia, które się przydają do lewelowania. Wtedy mamy możliwość rozwoju różnych zdolności i umiejętności. Pewną ciekawostką jest fakt, że w trakcie trwania przygody główny bohater może zginąć i... wcale nie oznacza to końca gry. Jednocześnie produkcja zachęca do podejmowania ryzyka zarówno podczas podróżowania po mapie, jak i podczas walki, dzięki czemu można zaoszczędzić posiadane zasoby.

Twórcy gry mają dziwne podejście do kwestii dodatków DLC. W wersji gry na platformie Steam możemy kupić dodatek o jakże wdzięcznej nazwie „Piwo dla twórców gry”. Dodatek do gry nie wnosi absolutnie nic, twórcy zaś obiecują, że przychód z tego DLC zostanie w pełni roztrwoniony w pubach podczas dyskusji o kolejnej części gry. Na szczęście wspomnianego dodatku nie ma na platformie gog.com.

Ash of Gods Redemption 171016,3


Tak po prawdzie Ash of Gods: Redemption wziąłem do recenzji głównie po to, żeby się powyzłośliwiać. Czytałem wiele bardzo niepochlebnych opinii o tej produkcji. W rzeczywistości otrzymałem całkiem niezłą grę, która choć jest mocno podobna do The Banner Saga, to jednak jest ciekawa i wciągająca. Polecam się zapoznać. I choć póki co można narzekać na brak polskiej wersji językowej, to jest ona ponoć przygotowywana.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/ash_of_gods

Metryczka
Grafika 80%
Muzyka 90%
Grywalność 70%


Ocena końcowa
70%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots ciekawe walki
dots muzyka
dots odrobina nowatorstwa
MINUSY
dots niektóre walki nie są jednak najlepiej pomyślane
dots dziwne podejście twórców do kwestii DLC
Wymagania systemowe
Intel Core 2 Duo 2.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki GeForce 1 GB 9800 GTX lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10Marek „Wojman” Wojakowski
E-mail autora: wojman(at)me.com
Autor: Wojman


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow