Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Pathologic 2 okazało się finansową porażką
Pod koniec maja tego roku na komputerach osobistych zadebiutowało Pathologic 2 – remake wydanej w 2005 roku przygodowej gry akcji, utrzymanej w klimatach survival horroru. Początkowo twórcy mieli plan na dalszy rozwój tytułu. Jak się jednak okazuje musi on zostać odłożony na czas nieokreślony. Produkcja sprzedała się bowiem bardzo słabo, co odbiło się negatywnie na kondycji finansowej studia Ice-Pick Lodge.

W czasie wywiadu udzielonego serwisowi DTF przedstawiciele Ice-Pick Lodge przyznali, że sprzedaż Pathologic 2 była niska. W konsekwencji liczba pracowników studia została zredukowana do zaledwie kilku kluczowych osób. Wszystkie plany związane z rozwojem produkcji, takie jak dodatkowe wątki fabularne oraz porty konsolowe, zostały natomiast odłożone na czas nieokreślony.

W czasie, kiedy studio nie będzie pracować nad Pathologic 2, będzie rozwijać mniejsze projekty. Najprawdopodobniej twórcy skupią się na produkcji gry mobilnej, która ma podreperować nadszarpnięty budżet studia.

Pathologic 2 został sfinansowany na Kickstarterze pięć lat temu. Przy okazji odświeżania pierwotnego tytułu z 2005 roku studio Ice-Pick Lodge nie ograniczyło się jedynie do ulepszenia oprawy graficznej. Zmodyfikowano również mechanikę rozgrywki, dodano nowe zadania fabularne, a także udoskonalono sztuczną inteligencję kontrolującą postacie niezależne. Pathologic 2 zebrało przeciętne recenzje – średnia ocen wersji na PC w serwisie Metacritic wynosi 67/100 punktów.

Źródło:
"aadamus" - GRY-OnLine
Klemens
2019-08-24 12:20:04
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow