Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Zapowiedź nowego Diablo na BlizzConie? Kolejne spekulacje
Tegoroczna edycja imprezy BlizzCon zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, fani firmy Blizzard mogą spodziewać się licznych atrakcji, a gracze tradycyjnie spekulują na temat ewentualnych zapowiedzi nowych tytułów kultowego wydawcy. Jednym ze stałych tematów jest potencjalna kolejna odsłona serii Diablo. Powodów do spekulacji jest kilka, na przykład lipcowe ogłoszenia o pracę w związku z niezapowiedzianą odsłoną cyklu, świętowanie w tym roku 20. urodzin marki oraz niedawne spotkanie Billa Ropera i Davida Brevika (znanych z prac nad pierwszą oraz drugą częścią cyklu). Dochodzą do tego przeróżne wiadomości od samych twórców, głównie na Twitterze. Ledwie wczoraj Brevik wspomniał w dość enigmatycznej wiadomości o grach „diablopodobnych” i zasugerował, że pracuje nad tego typu produkcją. Z kolei na stronie Diablo zespół odniósł się do wiadomości użytkownika, wyrażającego nadzieję na „duże ogłoszenie” w związku z marką, odpowiadając, że „w tym roku BlizzCon będzie bardzo fajny”. Dodajmy, że wspomniane oferty pracy zniknęły ze strony Blizzarda, co według niektórych miałoby stanowić kolejne „potwierdzenie”.

Oczywiście takie doniesienia trudno uznać za wiarygodne przesłanki wskazujące na zapowiedź nowego Diablo. Niemniej Blizzard znany jest z bawienia się ze swoimi fanami w tego typu spekulacje. O jednej z ciekawszych poinformował użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie Rhykker. Choć on sam podchodzi do tego z rezerwą, teoria zdaje się być cokolwiek interesująca. Pod koniec lipca Rhykker, jako jeden z nielicznych, otrzymał promocyjny zestaw BlizzCon 2016, który zawierał m.in. sakwę z kośćmi do gry z motywem Diablo. Już wtedy użytkownicy żartobliwie komentowali, że kostka czterościenna wskazuje na zapowiedź czwartej odsłony cyklu (po angielsku tego typu kość określa się jako D4). Okazuje się jednak, że to nie koniec, bowiem na kostce znalazł się błąd. Na tradycyjnych D4 numery nadrukowane są przy każdej krawędzi i rozmieszczone w ten sposób, że na dole zawsze jest ta sama cyfra – bez względu na to, z której strony oglądamy kostkę. Jednak na tej dołączonej do zestawu jedną cyfrę „1” zastąpiono „4”; w ten sposób otrzymujemy sekwencję 411 Po zestawieniu ich otrzymujemy sekwencję 411, co można odczytać jako „4 listopada” – datę rozpoczęcia BlizzConu. Nie jest to bynajmniej pojedynczy błąd – Rhykker zdołał skontaktować się z innymi obdarowanymi i potwierdził, że „wadliwa” kostka występuje we wszystkich pakietach.

Ponownie przypominamy, że podobne doniesienia – jakkolwiek interesujące – to tylko domysły fanów i z fanfarami należy poczekać do ich ewentualnego potwierdzenia przez Blizzarda. Nawet gdyby okazały się prawdziwe, nie ma pewności, czy chodzi o Diablo IV, czy też raczej o odświeżoną wersję dwójki lub jedynki (choć według niektórych ta pierwsza wersja wydaje się bardziej prawdopodobna). Fanom pozostaje jedynie wytrwać do 4 listopada i mieć nadzieję, że Blizzard nie zawiedzie.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine
Klemens
2016-10-17 19:30:37
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow