Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Wypuszczono wersję testową WordTrap Dungeon - mieszanki RPG i Scrabble
Crunching Koalas to małe niezależne studio zlokalizowane w Warszawie. Jednym z projektów nad którym pracuje obecnie ten zespół jest WordTrap Dungeon, który łączy RPG-owe eksplorowanie pełnych potworów podziemi z systemem walki opartym na rozwiązaniach ze słownych gier logicznych pokroju Scrabble. Twórcy właśnie udostępnili bardzo wczesną wersję testową tej produkcji.

Testy są w pełni otwarte i może w nich wziąć udział każdy, kto zarejestruje sobie konto. Plik instalacyjny waży raptem 66 MB, więc zdecydowanie warto sprawdzić nad czym obecnie pracuje Crunching Koalas. Zwłaszcza, że gra oferuje również polską wersję językową.

Wypuszczona wersja jest bardzo wczesna. Projekt nie wszedł jeszcze nawet w fazę alpha. Crunching Koalas udostępniło grę na takim etapie, gdyż chce w dużym stopniu oprzeć projekt na sugestiach samych graczy. Obecnie rozgrywka sprowadza się do serii pojedynków z zamieszkującymi podziemia potworami. Naszą jedyną bronią jest księga magiczna zawierająca litery. Z nich składami słowa, które służą jako zaklęcia bojowe. Im dłuższe jest słowo, tym więcej obrażeń zadaje. Jednocześnie na każdym poziomie możemy dane słowo wykorzystać tylko raz.

Co kilka sekund wrogowie przypuszczają atak, wiec nieustannie jesteśmy pod presją czasu. Rozgrywkę wzbogacają specjalne litery uzyskiwane po pokonaniu niektórych wrogów. Zapewniają one dodatkowe efekty, takie jak np. zatrucie przeciwnika, ale możemy je wykorzystać tylko w jednym słowie.

Udostępniona wersja testowa WordTrap Dungeon zawiera raptem kilka poziomów, w ramach których toczymy pojedynki z garstką wrogów. Plany względem finalnej produkcji są jednak znacznie bardziej ambitne. Wprowadzone zostaną dwa tryby rozgrywki. W fabularnej kampanii pokierujemy młodym czarodziejem uwiezionym w pełnej potworów wieży. Natomiast w trybie Areny naszym zadaniem będzie wytrzymanie jak najdłużej i zabicie jak największej ilości wrogów. Rozgrywkę wzbogacą elementy RPG. Postać będzie zyskiwała punkty doświadczenia, awansowała na kolejne poziomy oraz gromadziła ekwipunek. Ponadto pojawi się znacznie większa różnorodność typów wrogów, a od czasu do czasu zmierzymy się również z bossami. Twórcy rozważają także wprowadzenie trybu multiplayer.

Obecnie WordTrap Dungeon powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Planowane są wersje na systemy operacyjne Windows, Linux i OSX. Premiera zapowiadana jest na lato tego roku. W przyszłości możliwe, że powstaną również edycje na urządzenia mobilne.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine
Klemens
2013-02-09 15:58:39
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow