Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

World of Warcraft – kolejny spadek liczby graczy
Podsumowawszy ubiegły kwartał bieżącego roku fiskalnego, zakończony 30 czerwca, firma Blizzard ujawniła, że liczba aktywnych graczy w World of Warcraft wynosi obecnie 7,7 miliona. Jest to ilość mniejsza o około 600 tysięcy w stosunku do stanu z maja, a zarazem wartość zbliżona do tej, którą gra mogła się pochwalić w 2007 roku, przed wydaniem pierwszego oficjalnego rozszerzenia.

Jeszcze w ubiegłym roku gra balansowała na granicy 10 milionów graczy i wydawało się, że premiera ostatniego dodatku, Mists of Pandaria, pozwoli gigantowi przynajmniej utrzymać ten poziom, jeśli nie wrócić do dawnej chwały. Tymczasem nie tylko nie odwrócono regresu, ale nawet nie zatrzymano dalszego spadku liczby subskrybentów.

Oczywiście ilość graczy w dalszym ciągu może być powodem do zazdrości dla twórców wielu konkurencyjnych tytułów, lecz nie zmienia to faktu, że dawny blask wydaje się już dla World of Warcraft raczej nieosiągalny. Nie wygląda jednak na to, by Blizzard miał zamiar patrzeć na spadek popularności swojej gry z założonymi rękami. Trudno bowiem uznać ostatnie doniesienia o wprowadzeniu do testów bardziej rozbudowanych elementów systemu mikropłatności za coś innego niż próbę pójścia z duchem czasu i zwiększenia rentowności tytułu.

Źródło:
"Draug" - GRY-OnLine
Klemens
2013-07-26 16:33:00
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow