Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Wasteland 3 – poznaliśmy szczegóły dotyczące trybu wieloosobowego
W pierwszej aktualizacji kampanii crowdfundingowej od czasu ufundowania projektu, studio inXile entertainment ujawniło szczegóły dotyczące zasad działania trybu wieloosobowego w powstającej produkcji. Chris Keenan – reżyser gry Wasteland 3 – napisał w rzeczonym poście, że multiplayer będzie „naturalnym rozwinięciem” kampanii jednoosobowej, opierając się przede wszystkim na interakcji pomiędzy dwoma graczami i odzwierciedlaniu w świecie przedstawionym podejmowanych przez nich decyzji.

Tryb wieloosobowy w Wastelandzie 3 będzie działał i synchronicznie, i asynchronicznie. Mówiąc prościej: grać można zarówno w jednej sesji jednocześnie, jak i w czasie, gdy nasz współgracz nie jest zalogowany. Od tej reguły pojawi się kilka niezbyt częstych, uwarunkowanych fabularnie wyjątków, kiedy obie osoby muszą być obecne jednocześnie, aby posunąć opowieść do przodu. Pominąwszy takie sytuacje, grający – dowodząc osobnymi oddziałami Pustynnych Strażników – mogą podróżować razem bądź pójść całkowicie innymi ścieżkami, co może nieść ze sobą rozmaite konsekwencje. Keenan podał następujący przykład: jeden gracz zawiera układ z przemytnikami i przymyka oko na ich przestępczą działalność w zamian za udział w zyskach, zaś drugi, nie wiedząc o tej umowie, atakuje owych przestępców – w rezultacie do siedziby Strażników przybywa „delegacja” i zaczyna zadawać trudne pytania. Ostateczne rozwiązanie sytuacji oczywiście zależy już od nas.

Warto również wspomnieć, że wyżej wspomniana baza Pustynnych Strażników będzie zarządzana przez obu uczestników rozgrywki. Jest to miejsce, w którym zgromadzone zostaną wszystkie zasoby Strażników, wliczając w to rekrutów. Z puli potencjalnych towarzyszy broni skorzystają obaj gracze, przy czym ta sama osoba nie pojawi się w dwóch drużynach jednocześnie – jedyny dopuszczalny scenariusz to wymiana.

Od technicznej strony tryb wieloosobowy przedstawia się następująco: kiedy zdecydujemy się zacząć z kimś kampanię, zostanie ona przypisana do konkretnych użytkowników i nie będzie można w tej kwestii dokonać żadnych zmian. Na całe szczęście deweloperzy przewidzieli możliwość przekonwertowania kampanii multiplayerowej na solową w oparciu o stan świata przedstawionego.

Na koniec warto wspomnieć o odblokowaniu pierwszego celu dodatkowego o nazwie 37 Pieces of Flair, co skutkuje dodaniem do gry zwiększonych możliwości dostosowywania naszego oddziału Strażników.

Źródło:
"Meehow" - GRY-OnLine
Klemens
2016-10-13 13:17:18
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow