Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Wasteland 2 doczeka się również wersji pudełkowej
Studio inXile podbiło serca dziesiątek tysięcy graczy przedstawiając w serwisie Kickstarter projekt Wasteland 2, kontynuacji postapokaliptycznego RPG z początku lat 90. Deweloperowi udało się zebrać w sumie prawie 3 miliony dolarów, które teoretycznie pozwoliły mu na przygotowanie tytułu bez potrzeby poszukiwania funduszy u dużych producentów, mających tendencję do wpływania na proces powstawania oraz ostateczną zawartość gier. Dziś inXile zaskoczyło jednak ogłaszając, że podpisało partnerską umowę z niemiecką firmą Deep Silver, będącą wydawcą tytułów takich jak Metro: Last Light czy Saints Row IV.

Osoby obawiające się, że twórcy zrezygnowali z kompletnej niezależności mogą jednak spać spokojnie. Deep Silver zajmie się jedynie produkcją i dystrybucją pudełkowej wersji Wasteland 2 oraz przygotowaniem gadżetów dla osób, które wpłaciły pieniądze podczas kickstarterowej kampanii. Wydawca zadba również o jakość wszystkich obiecanych już wersji językowych tytułu, sprawdzając przygotowane skrypty i wprowadzając niezbędne poprawki.

Przedstawiciele inXile zapewniają, że zebrane przez nich fundusze wystarczyły w pełni na sfinansowanie gry. Współpraca z niemiecką spółką ułatwi im sprawę wywiązania się ze zobowiązań wobec graczy, pozwalając skupić się w pełni na dopracowaniu produkcji. Poza tym, dzięki zaadoptowaniu tradycyjnego modelu dystrybucji tytuł ma szansę trafić także do nowej potencjalnej rzeszy konsumentów. Co więcej, dzięki partnerstwu fundusze, które studio musiałoby przeznaczyć na wyprodukowanie i przesłanie ograniczonej liczby fizycznych egzemplarzy gry, przeznaczone zostaną teraz na dodatkowe prace deweloperskie. Warto jeszcze zaznaczyć, że inXile nie wyzbyło się w żadnym stopniu kontroli nad marką oraz wpływu na jej kształt w przyszłości, a wszystkie dotychczasowe obietnice wobec graczy mają nadal zostać spełnione w 100 procentach.

Źródło:
"Ender" - GRY-OnLine
Klemens
2013-07-11 18:40:06
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow