Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Ubisoft szykuje się do ujawnienia Might & Magic X
Coraz częściej mamy przyjemność być świadkami powrotów klasycznych marek. Do długiej listy produkcji tego typu wkrótce dołączy cykl cRPG-ów Might & Magic. Firma Ubisoft opublikowała stronę zwiastującą rychłą zapowiedź odsłony numer dziesięć. Oficjalne ujawnienie projektu nastąpi w przyszłym tygodniu na targach PAX East, które odbędą się w Bostonie w dniach 22-24 marca.

Might & Magic to jedna z najbardziej zasłużonych serii cRPG-owych w historii. Cykl zadebiutował w 1986 roku i doczekał się dziewięciu głównych odsłon. Ostatnia z nich, czyli Might & Magic IX, trafiła na rynek w 2002. Potem rozwijany był już jedynie cykl poboczny w postaci Heroes of Might & Magic.

Po bankructwie firmy 3DO w 2003 roku prawa do marki przejął Ubisoft. Pod szyldem nowego wydawcy seria została gruntownie przebudowana pod względem fabularnym. Porzucono znane z poprzednich odsłon uniwersum i zastąpiono je nowym w postaci krainy Ashan. Stała się ona tłem dla Heroes of Might & Magic V, Dark Messiah of Might & Magic, Might and Magic Heroes VI oraz szeregu gier casualowych i przeglądarkowych. Można zatem spodziewać się, że w tym samym świecie toczyć się będzie również akcja Might & Magic X.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine
Klemens
2013-03-18 19:12:48
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow