Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Titan Quest: Atlantis - premiera trzeciego dodatku do mitycznego RPG-a
Firma THQ sprawiła nam miłą niespodziankę, wypuszczając bez wcześniejszej zapowiedzi Titan Quest: Atlantis, czyli trzeci dodatek do RPG-a akcji z 2006 roku. Produkcję można kupić w serwisie Steam za 53,99 zł. Jest to cena promocyjna, obniżona o 10% z okazji premiery, i po 16 maja podskoczy do 59,99 zł.

Atlantis nie jest dodatkiem samodzielnym i wymaga pełnej wersji Titan Quest: Anniversary Edition. Tak jak ona oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Rozszerzenie dostępne jest tylko na PC.

Warto wspomnieć, że Titan Quest: Anniversary Edition ukazało się na Xboksie One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Do tej pory jednak konsole nie otrzymały drugiego dodatku, zatytułowanego Ragnarok. Trudno więc przewidzieć, czy THQ ma w planach konwersje rozszerzeń.

Dodatek oferuje nową kampanię dla pojedynczego gracza. Nasz bohater, wspólnie z napotkanym podróżnikiem, wyruszy na poszukiwania mitycznego królestwa Atlantydy. Klucz do tajemnicy jest ukryty w legendarnym dzienniku Heraklesa, znajdującym się ponoć w fenickim Gadirze.

Tryb fabularny możemy rozegrać samotnie lub w kooperacji dla maksymalnie sześciu osób. Takie same opcje dostępne są w ramach nowego, niekończącego się wariantu rozgrywki Tartar, gdzie musimy walczyć z falami wrogów, a dodatkową atrakcją jest losowość wielu elementów wyzwań.

Poza świeżymi przygodami i niedostępnym wcześniej trybem, Titan Quest: Atlantis oferuje nowe przedmioty oraz dodatkowy poziom umiejętności dla każdego mistrzostwa. W porównaniu z wersją podstawową wprowadzono również ulepszenia do silnika, takie jak kontrola barw czy SSAO. Nie zabrakło także poprawek interfejsu oraz sterowania.

Przypomnijmy, że Titan Quest ukazał się w 2006 r. Gra otrzymała jeden dodatek zatytułowany Immortal Throne, a potem odpowiedzialne za nią studio Iron Lore zostało zamknięte. Markę przejęła kilka lat później firma THQ, która w 2016 r. wypuściła Titan Quest: Anniversary Edition, czyli odświeżoną wersję gry z dołączonym pierwszym rozszerzeniem. Posiadacze wcześniejszego wydania otrzymali ją jako darmową aktualizację. Wydawało się, że na tym się skończy, dlatego sporym zaskoczeniem okazało się wypuszczenie rok później dodatku Ragnarok.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine
Klemens
2019-05-10 19:27:31
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow