Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Tibia po 25 latach otrzyma dźwięk
Dźwięk w Tibii, a raczej jego brak, był przez lata tematem żartów. Wkrótce się to zmieni. Twórcy właśnie ogłosili, że 27 września do gry zostanie wprowadzona oprawa audio. Dzień wcześniej, 26 września o godzinie 20:00, premierę będzie miał z kolei „Hymn Tibii”. Już teraz można wejść na kanał na YouTubie i czekać na to epokowe wydarzenie.

Jeżeli ktoś spytałby mnie 20 lat temu, czy uwierzę, że w 2022 roku będę pisał o dźwięku w Tibii, zaśmiałbym się, popukał w czoło i wrócił do zabijania trolli pod Ab’Dendriel. Nikt wtedy chyba nie myślał, że Tibia okaże się aż tak długowieczna, a tym bardziej, że będzie można ją usłyszeć.

Twórcy podkreślają, że wraz z nową funkcją do gry dodane zostanie rozbudowane narzędzie konfiguracji, by maksymalnie dostosować dźwięk do własnych preferencji. Trudno jednak obecnie powiedzieć, na ile będzie to różniło się od klasycznych suwaków głośności dla różnego typu dźwięków znanych z innych gier (muzyki, odgłosów otoczenia, odgłosów walki, itd.):

Kluczowe było dla nas zapewnienie Wam możliwości wyboru, danie Wam różnych opcji, abyście mogli dostosować własne doświadczenia dźwiękowe, zdecydować, które dźwięki chcecie słyszeć, a które chcecie wyciszyć. To pozwoli Wam ustalić tempo, w jakim chcecie odkrywać ten nowy i świeży aspekt Tibii. To od Was zależy, kiedy i ile chcecie usłyszeć dźwięków i muzyki z Tibii. Możecie zmieniać swoje ustawienia, jak tylko chcecie, i wybierać dowolne doświadczenie dźwiękowe.

Jak podkreśla Mirade (Community Manager), aktualizacja nie wprowadzi dialogów. Nie będzie również czatu głosowego dla graczy. Wszystko wskazuje na to, że gracze otrzymają dźwięki związane z wykonywanymi czynnościami, otoczeniem i muzykę. Nie wiadomo jednak, ile będzie utworów i jak długie się okażą. CipSoft obiecał podzielić się szczegółami tuż przed premierą.

Jak na razie na oficjalnym forum dominują pozytywne głosy i ogólna ekscytacja z racji rychłej premiery aktualizacji. CipSoft będzie musiał jednak nie tylko poprawnie wprowadzić nową funkcję, ale konkurować z przyzwyczajeniami graczy, którzy z reguły słuchają w czasie zabawy muzyki z innych źródeł.

Źródło:
"Eklerek" - GRY-OnLine
Klemens
2022-09-20 12:49:45
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow