Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Thimbleweed Park będzie szóstą darmową grą w Epic Games Store
Firma Epic Games ujawniła szóstą grę, która zostanie udostępniona za darmo w Epic Games Store. W dniach od 21 lutego do 7 marca klienci sklepu będą mogli pobrać Thimbleweed Park, czyli klasycznego point-and-clicka zrealizowanego na modłę kultowych przygodówek firmy LucasArts, nad którym czuwali Ron Gilbert i Gary Winnick – ludzie, bez których nie byłoby pozycji pokroju Maniac Mansion czy serii Monkey Island. Do tego czasu na wszystkich chętnych będzie czekać udostępnione dzisiaj Axiom Verge.

W Thimbleweed Park gracze trafiają do tytułowego miasteczka, w którym dzieją się rzeczy… cóż, dziwne. Zacznijmy od tego, że dwoje z pięciorga głównych bohaterów to detektywi wezwani na miejsce, by zbadać sprawę ciała znalezionego w rzece. Poza tym w trakcie zabawy poznajemy losy Delores, której bogaty wuj zostawił po sobie testament, klauna Ransome’a obłożonego klątwą sprawiającą, że nie może on pozbyć się charakteryzacji, a także Franklina, który… powstał z martwych.

Filarem rozgrywki w Thimbleweed Park jest oczywiście rozwiązywanie zagadek; autorzy przygotowali dwa poziomy trudności, dzięki czemu z produkcją poradzą sobie zarówno starzy wyjadacze klasycznych przygodówek, jak i kompletni nowicjusze. Poza tym podczas zabawy możemy swobodnie przełączać się pomiędzy poszczególnymi postaciami, a opowiedziana w grze historia może się zakończyć na rozmaite sposoby, determinowane przez nasze poczynania.

Do dzieł LucasArtsu nawiązuje również pixelartowa oprawa graficzna, a także interfejs budzący jednoznaczne skojarzenia ze słynnym SCUMM-em.

Źródło:
"Vergil" - GRY-OnLine
Klemens
2019-02-07 19:09:02
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow