Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

THQ Nordic zapowiada gotycką przygodówkę Black Mirror
THQ Nordic ujawniło pierwszą z dwóch nowości zapowiadanych na tegoroczny gamescom. Wraz ze studiem KING Art Games firma zaprezentuje gotycką przygodówkę typu point-and-click pt. Black Mirror. Nie chodzi tu bynajmniej o serialowy hit od Netfliksa, a reboot czeskiej produkcji The Black Mirror z 2003 roku, która doczekała się także dwóch kolejnych części – Black Mirror II w 2009 roku oraz Black Mirror III w 2011 roku. Jeżeli nie graliście w żadną z poprzednich odsłon, to nic straconego – twórcy obiecują, że historia, którą chcą opowiedzieć będzie nowa i niepowiązana z wcześniejszymi.

W grze wcielimy się w Davida Gordona, który powraca do rodzinnej posiadłości, po tym jak jego ojciec w tajemniczych okolicznościach odbiera sobie życie. Naszym zadaniem będzie oczywiście rozwikłanie przyczyn, które doprowadziły Johna Gordona do targnięcia się na swoje życie, a także odkrycie tajemnic skrywanych przez rodzinne zamczysko. Nie bez związku mają pozostawać zainteresowania bohatera (m.in okultyzm) i rzekoma klątwa spoczywająca od lat na rodzinie.

Najważniejszym atutem Black Mirror ma być mroczny, gotycki klimat, nawiązujący do twórczości Edgara Allana Poe i H. P. Lovecrafta. Mechanika rozgrywki doczeka się nowości: będą to interakcje z wizjopodobnymi objawieniami, które mają dać graczom większą swobodę w eksploracji tajemniczej historii rodu Gordonów.

Opracowaliśmy nową interpretację, która zachowuje zarówno mocne strony oryginalnych gier, jak i daje nam więcej przestrzeni na odkrywanie nowych możliwości w zakresie gry, dzięki czemu gracze mogą doświadczyć świata Black Mirror w bardziej bezpośredni i swobodny sposób, a nie „po prostu” w klasycznym stylu typu point-and-click.

Grę będzie można wypróbować podczas targów gamescom 2017, a jej premiera została zapowiedziana na 28 listopada w wersji na PC, Xboksa One i PlayStation 4. O ile THQ Nordic raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, o tyle warto dodać, że KING Art Games stoi za takimi produkcjami jak The Book of Unwritten Tales czy The Dwarves. Odpowiada także za zapowiedziane na 2018 rok Iron Harvest – strategię z elementami RPG w dieselpunkowym uniwersum 1920+, znanym z grafik Jakuba Różalskiego.

THQ Nordic ma w zanadrzu jeszcze jeden tajemniczy tytuł, który ma zapowiedzieć podczas targów w Kolonii. Ma być to RPG z otwartym światem, łączące elementy postapokalipsy i… kung-fu. Więcej dowiemy się na dniach lub dopiero w przyszłym tygodniu podczas gamescomu.

Źródło:
"Lavdrynka" - GRY-OnLine
Klemens
2017-08-16 20:00:16
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow