Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

THQ Nordic nabyło prawa do Kingdoms of Amalur
Pamiętacie jeszcze Kingdoms of Amalur: Reckoning? Chodzi o znanego z PS3, Xboksa 360 i pecetów ambitnego RPG-a akcji z otwartym światem, w którego powstawanie zaangażowane były takie sławy jak R.A. Salvatore („ojciec” najbardziej rozpoznawalnego mrocznego elfa w historii fantasy, czyli Drizzta Do’Urdena) czy Todd McFarlane (twórca postaci Spawna, autor komiksów o Spider-Manie oraz Hulku). Jeśli tak – i jeśli wspomnienia te wywołują w Was pozytywne emocje – mamy dobre wieści: prawa do tego tytułu zostały właśnie nabyte przez wydawcę THQ Nordic. Firma podzieliła się tymi radosnymi wieściami w niekryjącym dumy tweecie, a także oficjalnym komunikacie prasowym.

Kingdoms of Amalur: Reckoning
to jedna z najbardziej niedocenionych gier poprzedniej generacji – RPG akcji z urokliwym światem, olbrzymią ilością zawartości i rozbudowanym, dającym potężną dawkę frajdy zręcznościowym systemem walki. Niestety, z powodu niezwykle wysokiego budżetu i wielu mniejszych i większych problemów, deweloperowi stojącemu za tą produkcją – 38 Studios – nigdy nie udało się odzyskać włożonych w nią pieniędzy. Firma popadła w potężne, sięgające 150 milionów dolarów długi i ogłosiła upadłość, ściągając na siebie nawet uwagę prokuratury i FBI. Samej marki KoA nigdy nie udało się sprzedać – pomimo prowadzonych w tej sprawie rozmów. Historia ta po dziś dzień jest przestrogą dla nadmiernie ambitnych deweloperów, by zawsze mierzyli siły na zamiary, kontrolowali własne ambicje i nie pompowali budżetów ponad miarę, którą są w stanie udźwignąć.

Wszystko wskazywało na to, że kraina Amalur zakończyła swój byt definitywnie i bezpowrotnie. Teraz sytuacja się zmieniła. Ruch THQ Nordic daje nam szansę na powrót do tego barwnego świata. Co ciekawe, przedmiotem umowy jest zarówno własność intelektualna Kingdoms of Amalur, jak i „inne dobra” 38 Studios. Chodzi o częściowo stworzony już Projekt Coppernicus – MMO w świecie Amalur.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine
Klemens
2018-09-06 18:45:52
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow