Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Sukces Kickstartera przygodówki fantasy Shadowgate
Kickstarter Shadowgate nie należał do tych, które swój cel osiągnęły w kilka dni. Zamiast tego gromadzenie wymaganego minimum w postaci 120 tysięcy dolarów trwało długo i przez wiele tygodni nie było wcale pewne, że akcja zakończy się sukcesem. Ostatecznie jednak autorom udało się odnieść sukces na kilkadziesiąt godzin przed terminem końcowym. Obecnie licznik na stronie pokazuje 126 tys. dolarów, a do końca zbiórki pozostało ponad 17 godzin, więc suma ta bez wątpienia ulegnie jeszcze zwiększeniu.

Zgodnie z kickstarterową tradycją, po dotarciu do wymaganego minimum autorzy ogłosili kolejne cele, których osiągnięcie zapewni dodatkowe wzbogacenie zawartości gry. Przy 130 tys. dolarów zamek, w którym toczy się akcja, zostanie rozbudowany o nowe pokoje i zagadki. W sumie wydłuży to kampanię o 15%. Natomiast dobicie do 140 tys. spowoduje wzrost trybu dla pojedynczego gracza o kolejne 15%. Uzyskane to zostanie przez znaczące poszerzenie terenu katakumb znajdujących się pod tytułową twierdzą. Ostatnim celem jest 150 tys. Jeśli uda sie zgromadzić tak dużą kwotę to Shadowgate ukaże się na konsoli Ouya. Rozbudowany też zostanie system magiczny, a podczas przygód towarzyszyć nam będą utwory skomponowane przez Richa Douglasa. Artysta zamierza pozostać wierny stylowi oryginalnego soundtracka, którego autorem był Hiroyuki Masuno.

Shadowgate stanowić ma nową odsłonę kultowego cyklu przygodówek fantasy, który zapoczątkowało wydanie pierwszej części na komputer Apple Macintosh w 1987 roku. Najnowsze wcielenie serii ma być wierne podstawowym rozwiązaniom pierwowzoru. Akcja ukazana zostanie z perspektywy pierwszej osoby, ale grafika wykonana będzie w pełnym detali 2D. Zabawa polegać ma na eksplorowaniu ponurego zamku w celu zgromadzenia artefaktów, będących częściami składowymi potężnej magicznego berła potrzebnego do pokonania złego czarnoksiężnika. W trakcie przygód będziemy musieli zmierzyć się z wieloma potworami i wymyślić sposób na ominięcie niezliczonych pułapek. Przeżycie ułatwi nam pomoże obszerny ekwipunek oraz księga czarów.

Nowe Shadowgate powstaje z myślą o pecetach, zarówno tych działających w oparciu o system Windows, jak i OSX. Kilka miesięcy po premierze edycji komputerowej ukaże się również wersja na iPada oraz tablety działające na Androidzie.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine
Klemens
2012-11-25 12:48:03
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow