Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Studio Runic Games, odpowiedzialne za serię Torchlight, zostało zamknięte
Firma Perfect World Entertainment przekazała złe wieści w sprawie dwóch podległych jej deweloperów. Ekipa Motiga, odpowiedzialna za sieciową grę akcji Gigantic na konsolę Xbox One i PC-ty, została znacznie zredukowana. W studiu pozostała tylko garstka głównych pracowników, którzy będą się troszczyć o dalszy rozwój produkcji. Z jednej strony dobrze, że gra zamierza być dalej rozwijana, gdyż jest to całkiem niezła pozycja. Z drugiej, mała liczba pracowników raczej nie będzie w stanie dostarczać naprawdę wartościowych aktualizacji.

To jednak nie koniec złych nowinek. Okazało się bowiem, że zamknięto studio Runic Games, czyli twórców serii udanych gier hack-and-slash Torchlight. Wyjaśniono, że ruch ten podyktowany jest obecną strategią firmy Perfect World Entertainment, która skupia się na sieciowych produkcjach. Stworzone już tytuły będą jednak cały czas sprzedawane, a serwery mają być dalej utrzymywane. Niemniej, utalentowani pracownicy muszą szukać nowej pracy. Marsh Lefler, szef studia, w opublikowanym komunikacie poinformował, że deweloper skupia się teraz na znalezieniu swoim kolegom po fachu „nowego domu”, zachęcając studia potrzebujące nowych osób do kontaktu pod adresem jobs@runicgames.com.

Studio Runic Games zostało założone w 2008 roku przez doświadczonych deweloperów, odpowiedzialnych wcześniej m.in. za serie Diablo czy grę Fate. Firma stworzyła łącznie trzy produkcje – dwie części Torchlighta oraz Hob, zręcznościową przygodówkę, która ukazała się całkiem niedawno, bo pod koniec września bieżącego roku.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine
Klemens
2017-11-05 10:22:41
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow