Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Sony zamknie serwery Free Realms, Clone Wars Adventures, Vanguard: Saga of Heroes i Wizardry Online
Mamy złe wieści dla miłośników kilku starszych gier MMORPG wydawanych przez firmę Sony Online Entertainment. Podjęto bowiem decyzję o zamknięciu serwerów czterech tytułów - Free Realms, Clone Wars Adventures, Vanguard: Saga of Heroes oraz Wizardry Online. Pierwsze dwa dokonają żywota 31 marca 2014 r. Natomiast dwa ostatnie podziałają cztery miesiące dłużej, czyli do 31 lipca tego samego roku. Na stronie każdej z tych produkcji znalazły się wiadomości od twórców, w których wyrażają oni smutek z powodu takiego stanu rzeczy, ale podkreślają, że mała popularność całej czwórki sprawiała, że ciągnięcie serwerów dalej nie miało już sensu. Wszystkie gry oparte są na modelu darmowym z mikropłatnościami, więc warto skorzystać z okazji, aby odwiedzić wirtualne światy tych projektów zanim na zawsze zostaną zamknięte.

Z całej czwórki najmniejsze zdziwienie budzi koniec Vanguard: Saga of Heroes. Gra wystartowała w 2007 roku i oferowała liczne ciekawe pomysły, ale towarzyszyły im poważne problemy techniczne. Pomimo dobrego debiutu liczba graczy opłacających abonament zaczęła więc topnieć w oczach i po kilku miesiącach zmalała do 40 tysięcy. Pomimo tego, projektowi w jakiś sposób udało się przetrwać siedem lat. Możliwe to było dzięki zmniejszeniu ilości serwerów, co zwiększyło ilość użytkowników na każdym z pozostawionych oraz przestawieniu w 2012 roku gry na model darmowy z mikropłatnościami. Vanguard: Saga of Heroes nigdy jednak nie stało się sukcesem i fakt, że produkcja dotrwała aż do teraz jest sporym osiągnięciem.

Bardziej zaskakująca jest porażka Free Realms i Clone Wars Adventures. Te skierowane do młodszych odbiorców tytuły początkowo radziły sobie wyśmienicie. Pierwszemu z nich w ciągu roku od premiery udało się przekroczyć próg 14 mln zarejestrowanych użytkowników. Natomiast Clone Wars Adventures niecałe dwa lata temu chwaliło się 10 milionami kont. Jak widać twórcy nie potrafili jednak utrzymać tych użytkowników na serwerach.

Największą klapą z całej czwórki okazało się jednak Wizardry Online, gdyż anglojęzyczna wersja tej produkcji zadebiutowała raptem rok temu. Gra miała być skierowana dla bardziej doświadczonych fanów MMORPG, ale ani znana marka, ani bardzo wysoki poziom trudności nie potrafiły wynagrodzić ogólnego słabego wykonania i braku dopracowania projektu. Warto jednak dodać, że oryginalna japońska edycja wciąż działa i na razie nie zanosi się, aby w najbliższej przyszłości jej serwery miały zostać zamknięte.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine
Klemens
2014-01-26 13:31:13
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow