Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Skyhill - demo postapokaliptycznego survivalu dostępne na Steamie
6 października na Steamie zadebiutuje druga produkcja rosyjskiego studia Mandragora TeamSkyhill. To połączenie survivalu, roguelike'a oraz uproszczonych elementów RPG to jedna z ciekawszych niezależnych propozycji najbliższych tygodni, jeśli jednak nie chcecie kupować kota w worku, deweloperzy udostępnili wersję demonstracyjną.

Skyhill opowiada historię człowieka, który przeżywa koniec III wojny światowej w luksusowym apartamencie na szczycie tytułowego hotelu. Gdy okazuje się, że większość gości i personelu albo zginęła, albo zmieniła się w krwiożercze mutanty, musi on podjąć próbę przedostania się do wyjścia – z setnego piętra aż na parter. Rozgrywka skupia się na pokonywaniu kolejnych partii schodów, przeczesywania pokojów w poszukiwaniu materiałów i pożywienia, a także walce z potworami okupującymi Skyhill. Po drodze odnajdujemy wiadomości na telefonach komórkowych, notatki z gazet oraz taśmy, które rozbudowują tło fabularne.

Ważną częścią składową jest tutaj rozwój postaci – Mandragora Team zaimplementowało proste elementy RPG, dzięki którym możemy podwyższać takie umiejętności jak siła, prędkość, celność i zwinność. Ponadto sporą rolę gra rozbudowany crafting, dzięki któremu skonstruujemy nowe bronie, narzędzia, bardziej skomplikowane dania oraz ulepszenia dla naszej kryjówki. Przy tym wszystkim trzeba także dbać o to, by nasz bohater miał zawsze coś do jedzenia, bo głód może tu być czasem gorszym wrogiem od mutantów. Z tymi ostatnimi walczymy w systemie turowym – twórcy nie ukrywali inspiracji Falloutem. Oczywiście śmierć oznacza, że zabawę musimy zacząć od początku, a generowany losowo układ pokojów zapewnia wyzwanie przy każdym kolejnym podejściu.

Dostępna od paru dni na Steamie wersja demonstracyjna kończy się przed dotarciem do siedemdziesiątego piętra, co jednak powinno być czasem wystarczającym, by wyrobić sobie o produkcji Rosjan wstępną opinię. Sama gra zadebiutuje we wtorek 6 października na PC oraz Macu, zaś w późniejszym czasie ma trafić na urządzenia mobilne.

Źródło:
Jakub Mirowski - GRY-OnLine
Klemens
2015-10-04 18:57:55
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow