Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

S.T.A.L.K.E.R. 2 może wyjść dopiero w 2025 r., w studiu panuje chaos?
Witalij Kazunow, redaktor naczelny serwisu iXBT.games i współprowadzący (razem z Michaiłem Szkredowem) podcastowego kanału o takiej samej nazwie w serwisie YouTube, skontaktował się jakoby z byłymi i obecnymi pracownikami studia GSC Game World. Twórcy gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl mieli mu powiedzieć, że od ataku Rosji na Ukrainę jej produkcja napotyka coraz to nowe problemy. Niewykluczone, iż w konsekwencji tytuł ukaże się dopiero w 2024 lub 2025 roku, a nie w 2023 r., jak sugeruje tzw. placeholder podany choćby na Steamie.

Co więcej, zespół ma rozważać wydanie gry we wczesnym dostępie. Pozwoliłoby mu to tworzyć jej zawartość na bieżąco, w dodatku przy wsparciu fanów, których opinie mogłyby pomóc skierować ogólną koncepcję S.T.A.L.K.E.R.-a 2 na właściwe tory. Ta ostatnia została rzekomo zaburzona po tym, jak w wyniku wojny zespół GSC Game World przeniósł się do Czech. Efektem tego miały być nieefektywne zarządzanie i duża rotacja personelu. Przede wszystkim odeszło ponoć wielu kluczowych deweloperów, których zastąpili nowicjusze, mający własną wizję tego, jak powinno wyglądać Serce Czarnobyla.

Z tego właśnie powodu źródła Witalija Kazunowa jakoby określiły obecny stan gry mianem „permanentnej naprawy”. Gotowe lokacje rzekomo są przerabiane, a niektóre wręcz tworzone od zera. Co więcej, sposób implementacji wielu funkcji miał nigdy nie zostać jasno sprecyzowany. Co za tym idzie, gra jest daleka od tego, by dało się ją przejść od początku do końca. W pełni gotowy jest ponoć wyłącznie pierwszy rozdział opowieści.

Tym bardziej nie dziwi więc, że Microsoft zdecydował się anulować zamówienia przedpremierowe na drugiego S.T.A.L.K.E.R.-a, złożone przez posiadaczy konsol Xbox Series X i S. Warto tu przypomnieć, że początkowo Heart of Chornobyl planowano wydać w kwietniu 2022 roku. Podsumowując, Witalij Kazunow uznał, iż ta data była równie nierealna co premiera Cyberpunka 2077 w kwietniu 2020 r. (ostatecznie przełożona na grudzień – z jakim skutkiem, wiemy doskonale).

Źródło:
"hexx0" - GRY-OnLine
Klemens
2022-09-23 07:44:07
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow