Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Regalia: Of Men And Monarchs - polskie jRPG ufundowane na Kickstarterze
W serwisie Kickstarter powoli kończy się zbiórka pieniędzy na grę Regalia: Of Men And Monarchs, autorstwa polskiego studia Pixelated Milk. Twórcy jakiś czas temu poprosili graczy o 40 tysięcy dolarów na produkcję, ale w chwili pisania niniejszej wiadomości mają już ponad 62 tysiące, więc akcję można uznać za całkiem spory sukces. Dzięki przekroczeniu progu 60 tysięcy dolarów, tytuł ukaże się nie tylko na komputerach osobistych, ale także na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita. Pierwsza z wymienionych wersji zadebiutuje w 2016 roku, a edycja dedykowana urządzeniom firmy Sony pojawi się w 2017 roku. Jeżeli chcecie się jeszcze dołożyć do zbiórki, to macie na to czas do najbliższego piątku, do godziny 17:20 czasu polskiego.

Co ciekawe, gra jest już ukończona w około 50% (deweloperzy mają gotową mechanikę walki, system umiejętności i nie tylko), gdyż prace nad nią trwają od kilku miesięcy. Fundusze pozyskane na Kickstarterze zostaną przeznaczone na drugą połowę produkcji, czyli misje, muzykę i inne elementy. Powyżej obejrzycie fragmenty rozgrywki z obecnej wersji, a na początku przyszłego roku mamy otrzymać demo.

Wstęp mamy już za sobą, więc czas pokrótce przedstawić Wam o co w ogóle chodzi w Regalia: Of Men And Monarchs. Najprościej rzecz ujmując, ma to być taktyczna gra jRPG, tyle, że z Polski. Podczas zabawy będziemy więc przemierzać rozmaite krainy, wykonywać misje główne i poboczne, walczyć (twórcy w tym elemencie inspirują się serią Disgaea), a dodatkowo rozgrywkę urozmaicą elementy strategii 4X – pojawi się chociażby możliwość rozbudowywania wioski.

Historia przedstawi losy Kaya – młodego mężczyzny, który został władcą pewnej krainy. Po przybyciu na miejsce szybko okazało się jednak, że zamiast wielkiego królestwa zastajemy ruinę i ogromne długi przodków. W ten oto sposób rozpoczniemy swoją przygodę, która nie będzie mieć nic wspólnego z „epicką historią o ratowaniu świata”.

Na koniec wklejam jeszcze słowa Bartosza Łojewskiego ze studia Pixelated Milk, który stwierdził, że:

„To, co stworzyliśmy do tej pory i to co zdołamy zrobić dzięki funduszom od składkowiczów, wystarczy by na PSN i PC wydać grę, z której będziemy dumni. Jeszcze bardziej, jednak, chcielibyśmy stworzyć tytuł na miarę klasyków jRPG, które nas inspirują. Z profesjonalnym dubbingiem, i dopieszczony w każdym calu. Mamy głowy pełne kultowych japońskich tytułów i wierzymy, że z pomocą graczy na Kickstarterze możemy stworzyć – tu, w Polsce - grę godną tego dziedzictwa.”

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine
Klemens
2015-06-30 21:08:20
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow