Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

ReROLL, gra, w której mieliśmy zwiedzić całą planetę, anulowana
Survival z elementami RPG w ogromnym świecie, bazującym na prawdziwych, zeskanowanych lokacjach, 24-godzinny system dobowy, zmienne warunki pogodowe – wszystkie te elementy obiecywali deweloperzy ze studia Pixyul dwa lata temu, przy zapowiedzi ufundowanego przez graczy ReROLL. Skala produkcji mogła robić wrażenie i wiele osób wątpiło, że niewielkiemu zespołowi powiedzie się tak ambitny projekt. I niestety, osoby te miały w tym przypadku rację. Studio ogłosiło przez forum Reddit, że przedwcześnie kończy prace nad grą i ReROLL zostaje tym samym anulowany. Graczom, którzy wsparli ten tytuł finansowo, deweloperzy zaoferowali w ramach zadośćuczynienia swoją inną produkcję – znajdujący się we wczesnym dostępie BIOS.

W długim wpisie twórcy wyjaśniają, dlaczego ReROLL ostatecznie nie ujrzał dziennego światła. Podstawowym problemem był, oczywiście, budżet. Przypomnijmy bowiem, że studio Pixyul miało zamiar skanować prawdziwe miejsca przy użyciu dronów i przenosić je w świat gry, a także uzależnić takie elementy jak porę dnia czy warunki pogodowe od rzeczywistego miejsca pobytu gracza. Brzmi kosztownie – i takie też było. „Pieniądze zebrane podczas zbiórki oraz nasze własne oszczędności nie wystarczyły, by zakończyć prace na własną rękę” - piszą deweloperzy, opisując następnie bezowocne zmagania, mające na celu znalezienie inwestorów. To ostatecznie się nie udało, choć w niektórych przypadkach rozmowy były na bardzo zaawansowanym etapie. Po kilku takich niepowodzeniach twórcy zadecydowali o zakończeniu prac nad projektem: „Chcemy, żebyście wiedzieli, że próbowaliśmy z całych sił i jesteśmy ekstremalnie rozczarowani tym, że ReROLL nie stanie się rzeczywistością”.

Z jednej strony szkoda interesującego pomysłu, który przekroczył możliwości swoich twórców, z drugiej zaś, biorąc pod uwagę brak komunikacji z graczami, tego, że gra ostatecznie może skończyć właśnie w taki sposób, można było się domyślić już kilka miesięcy temu. Niestety, osoby, które zainwestowały w ReROLL nie otrzymają zwrotu pieniędzy (jak wspominaliśmy, dostaną za to inny tytuł tego studia) – co, jak widać w sekcji komentarzy pod wpisem deweloperów, nieszczególnie podoba się zainteresowanym. Tym bardziej, że Pixyul usunęło stronę internetową gry oraz konta na Facebooku i Twitterze, co może utrudnić komunikację ze studiem.

Źródło:
"Miro" - GRY-OnLine
Klemens
2016-06-21 14:37:39
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow