Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Quantic Dream przestaje tworzyć tytuły ekskluzywne na PlayStation
Choć studio Quantic Dream cieszy się niezależnością od początku swej działalności, po premierze gry Heavy Rain (która w 2010 roku trafiła na PlayStation 3), było kojarzone z Sony Interactive Entertainment. Jak się okazuje wydane w zeszłym roku Detroit: Become Human to ostatnia produkcja stworzona przez ekipę Davida Cage'a wyłącznie z myślą o konsolach Sony.

Firma NetEase wykupiła bowiem mniejszościowe udziały w studiu, co nie tylko otworzyło przed nim wrota do chińskiego rynku (będącego największym na świecie), lecz także pociągnęło za sobą konieczność przejścia na multiplatformowy model tworzenia gier. Guillaume de Fondaumiere, który wraz z Cagem stoi na czele tego zespołu, przekonuje, że choć jego ekipa nie zamierza zrezygnować z produkcji gier na konsole PlayStation, jej kolejne dzieła znajdziemy również na wszystkich pozostałych liczących się platformach.

Co ciekawe, w wywiadzie udzielonym redakcji serwisu Variety Simon Zhu z NetEase odniósł się do zeszłorocznych zarzutów, jakie przeciwko Quantic Dream wystosowali byli pracownicy. Krótko mówiąc, firmę oskarżono o rasizm, seksizm i toksyczną atmosferę – więcej na ten temat przeczytacie w naszej wiadomości. Zhu przekonuje, że jego firma miała okazję spędzić z zespołem Quantic Dream trochę czasu i przyjrzeć się jego kulturze pracy; jak mówi, przedstawiciele NetEase nie wykryli żadnych dowodów na prawdziwość owych rewelacji.

Firma NetEase to jeden z chińskich gigantów, który niedawno zainwestował również w studio Bungie, a wcześniej ogłosił współpracę z firmą Blizzard Entertainment, której owocem będzie kontrowersyjne Diablo Immortal). Studio Quantic Dream istnieje natomiast od 1997 roku. Oprócz takich gier jak Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze czy Detroit: Become Human zespół ma w swoim portfolio oryginalne Omikron: The Nomad Soul oraz Fahrenheita, który był jego pierwszą „filmową” przygodówką.

Źródło:
"Vergil" - GRY-OnLine
Klemens
2019-01-30 07:03:40
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow