Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Przyszłość marki System Shock - Tencent dofinansuje trójkę
Po przeszło pół roku milczenia konta studia OtherSide Entertainment w mediach społecznościowych w końcu odżyły i potwierdziły spekulacje sprzed kilku dni. Otóż pojawiło się na nich ogłoszenie, że studio Tencent faktycznie będzie finansowało dalsze prace nad rozwojem serii System Shock, a zwłaszcza jej trzeciej części, która obecnie powstaje.

Przedstawiciele OtherSide Entertainment nie kryją swojego zadowolenia z zawartej umowy. Według ich słów, jako studio niezależne mieli ogromne problemy z samodzielnym udźwignięciem tak dużego projektu, jakim jest System Shock 3. Potwierdzają to problemy, z jakimi musiała borykać się ta ekipa w ostatnich miesiącach. Po zerwaniu współpracy ze szwedzkim Starbreeze popadła ona w kłopoty finansowe, czego konsekwencją były liczne zwolnienia. Studio wierzy, że dzięki pieniądzom Tencentu, a także jego „możliwościom i doświadczeniu jako wiodącej firmy w branży gier”, nie tylko uda się ukończyć System Shocka 3, lecz również wprowadzić całą serię „na nowy poziom”. O tym, czy tak się faktycznie stanie, powinniśmy się przekonać w najbliższej przyszłości.

Cała ta umowa nie oznacza jednak, że Tencent całkowicie przejmuje prawa do marki System Shock. Te nadal posiada Nightdive, które jedynie udostępnia je studiu OtherSide Entertainment. Poinformował o tym na Twitterze Stephen Kick, prezes firmy.

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine
Klemens
2020-05-21 11:14:16
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow