Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Prawa do marki S.T.A.L.K.E.R. jednak w rękach studia GSC Game World?
Wczoraj świat obiegła informacja, że firma bitComposer Games pozyskała wyłączne prawa do wydawania gier opartych na marce S.T.A.L.K.E.R., co mogło oznaczać rychłe wskrzeszenie serii. Zupełnie innego zdania jest jednak studio GSC Game World (twórcy dotychczasowych części cyklu).

Na oficjalnej stronie internetowej ukraińskiego dewelopera pojawiło się specjalne oświadczenie: „W związku z plotkami pojawiającymi się w prasie, uważamy za konieczne poinformować, że studio GSC Game World oraz Siergiej Grigorowicz nadal są wyłącznymi właścicielami wszystkich praw własności intelektualnej serii S.T.A.L.K.E.R. i ogólnie całej marki, wliczając w to wszystkie znaki towarowe, uniwersum gry, technologię etc. To może być łatwo zweryfikowane przez odpowiednie serwisy.

Przypomnijmy, że firma bitComposer Games utrzymywała wczoraj, że wykupiła prawa do marki S.T.A.L.K.E.R., opartej w sposób luźny na klasycznej powieści Piknik na skraju drogi braci Strugackich. Studio GSC Game World widzi tę sprawę nieco inaczej: „Wiążemy takie zainteresowanie marką z jej wyjątkową popularnością. Nawet nabycie praw do stworzenia gry bazującej na książce Piknik na skraju drogi przez małego wydawcę jest ogłaszane jako chęć kontynuacji serii S.T.A.L.K.E.R.

Jeśli stanowisko studia GSC Game World jest zgodne z prawdą, to firma bitComposer Games nabyła prawa wyłącznie do powieści Piknik na skraju drogi autorstwa braci Strugackich. Oznacza to, że wydawca gry Jagged Alliance: Back in Action nie może stworzyć, ani nadzorować prac nad nową odsłoną serii S.T.A.L.K.E.R.

Źródło:
"Sarge" - GRY-OnLine
Klemens
2012-12-13 13:13:13
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow