Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Po latach Diablo znów w sprzedaży, pierwsze dwa WarCrafty w drodze
Mamy doskonałe wiadomości dla fanów Diablo – od teraz na platformie dystrybucji cyfrowej GOG można nabyć pierwszą część serii. Gra jest dostępna w wersji podstawowej (bez dodatku Hellfire), w cenie 34,99 zł. Warto odnotować, że polski serwis jest obecnie jedynym sklepem na świecie, który sprzedaje omawianą produkcję – nie jest ona oferowana nawet na oficjalnej stronie firmy Blizzard Entertainment.

Co ciekawe, omawiane wydanie pozwala na doświadczenie Diablo w zaktualizowanej lub oryginalnej wersji (wyboru dokonujemy klikając odpowiednią opcję w programie startowym). W pierwszym przypadku – dzięki współpracy programistów Blizzard Entertainment i GOG – dostajemy grę z poprawionymi błędami i pełnym wsparciem dla systemu Windows 10. Jeśli wybierzemy drugą opcję, podróż do świata Sanktuarium będzie wyglądała dokładnie tak, jak kiedyś – otrzymamy grafikę w rozdzielczości 640x480 i dwudziestu klatkach animacji na sekundę oraz tryb wieloosobowy wykorzystujący klasyczną wersję platformy Battle.net.

Przedzieranie się przez klasyczne podziemia Diablo we współpracy z Blizzardem to niezwykle emocjonujące doświadczenie. Dla wielu z nas to przeżycie o znaczeniu osobistym. Co więcej, to o tę grę najczęściej dopominała się nasza społeczność. Teraz zarówno weterani, jak i nowi gracze znów będą mogli wysłuchać rad Mędrca Caina i zapuścić się w podziemia katedry w Tristram – powiedział Oleg Klapovsky z GOG.

Warto odnotować, że premiera Diablo na GOG-u jest efektem szerszej współpracy nawiązanej przez platformę ze studiem z kalifornijskiego Irvine. Śladem Pana Grozy podążą inne klasyczne produkcje, takie jak WarCraft: Orcs & Humans oraz WarCraft II. Wkrótce powinniśmy otrzymać więcej informacji na ich temat.

Żałowaliśmy, że te kultowe tytuły nie były dostępne dla graczy. Cieszymy się bardzo, że współpraca z zespołem GOG pomoże to zmienić. Nie mogliśmy się tego doczekać. Mamy nadzieję, że graczy ucieszy możliwość powrotu do tych klasyków – powiedział w komunikacie prasowym Rob Bridenbecker, wiceprezes i producent wykonawczy spółki Blizzard Entertainment.

Diablo to gra legenda. Produkcja została wydana na komputerach w 1996 roku (dwa lata później ukazała się również wersja na pierwsze PlayStation) i praktycznie powołała do życia gatunek hack’n’slash. Recenzenci zachwycali się mroczną atmosferą, zachwalali niezwykle wciągającą rozgrywkę (opartą głównie o walkę i zdobywanie coraz lepszego sprzętu), a także rozbudowane możliwości rozwoju postaci. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że klasyczny tytuł zrobi dziś na graczach równie dobre wrażenie, jak 23 lata temu.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine
Klemens
2019-03-07 17:59:42
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow