Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Planet of the Apes: Last Frontier – nowa przygodówka oparta na filmach z serii Planeta małp
Planet of the Apes: Last Frontier to zapowiedziana właśnie gra przygodowa debiutującego brytyjskiego studia Imaginati, które powstało dzięki firmie Imaginarium Productions, zajmującej się produkcją efektów specjalnych, a także obróbką i przeprowadzaniem sesji motion capture. Jak wskazuje na to tytuł, dzieło deweloperów oparte zostało na licencji popularnej filmowej serii Planeta małp. Co więcej, jest ono bezpośrednio powiązane z najnowszą trylogią cyklu, której ostatnią część mogliśmy oglądać w tym roku na ekranach kinowych. Planet of the Apes: Last Frontier ukaże się jesienią tego roku na komputerach PC oraz Xboksie One i PlayStation 4. Sugerowana cena nie jest jeszcze znana.

Akcja Planet of the Apes: Last Frontier rozgrywa sie pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w Ewolucji planety małp oraz Wojny o planetę małp. Gracze śledzą losy małp, które oddzielają się od grupy ukazanej w filmach. Niewielkie stado w poszukiwaniu lepszych i bezpieczniejszych warunków do życia chroni się w lasach i jaskiniach Gór skalistych. Niestety, nieprzyjazna pogoda i głód zmusza je do opuszczenia kryjówki. Ostatecznie jedynym sposobem na przetrwanie grupy wydaje się atak na niewielką farmę zamieszkałą przez ludzi. W trakcie rozgrywki poznamy dobrze zarówno mieszkańców gospodarstwa jak i stadko atakujących je małp.

Celem deweloperów było stworzenie prawdziwie interaktywnego i filmowego doświadczenia. Chociaż inspiracją dla twórców były produkcje studia Telltale Games, Planet of the Apes: Last Frontier nie pozwoli nam na bezpośrednie kontrolowanie bohaterów lub eksplorację niewielkich lokacji. Rola gracza sprowadza się jedynie do podejmowania szybkich decyzji dialogowych za poszczególnych bohaterów. Produkcja ma utrzymywać nas w napięciu i wymagać od nas setek wyborów, które doprowadzić mogą do śmierci kluczowych postaci konfliktu oraz wielu różniących się od siebie finałów opowieści. W przeciwieństwie do epizodycznych produkcji, takich jak The Walking Dead, długość gry nie będzie przekraczać 2-3 godzin. Twórcy zachęcać będą jednak do wielokrotnego przechodzenia historii i odnalezienia wszystkich dostępnych ścieżek fabularnych.

Planet of the Apes: Last Frontier napędzane jest silnikiem Unreal Engine 4. Ponieważ podczas zabawy mamy ograniczoną kontrolę nad rozgrywką oraz kamerą (w praktyce oglądamy interaktywny film), twórcy mogli skupić się na dopieszczeniu drobnych detali graficznych oraz grze aktorskiej. Wszystkie animacje postaci zostały wykonane w technice motion capture, tej samej, która używana była w filmowej Planecie małp. Szympansy i goryle porozumiewają się więc np. przede wszystkim w języku migowym.

Źródło:
"Ender" - GRY-OnLine
Klemens
2017-08-16 20:04:34
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow