Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Pillars of Eternity – zobacz kartę postaci z RPG-a studia Obsidian
Studio Obsidian Entertainment opublikowało niedawno noworoczne podsumowanie prac nad swoim głośnym tytułem Pillars of Eternity. Przypomnijmy, że projekt tego oldskulowego RPG-a szybko zdobył ogromną popularność i odniósł wielki sukces na platformie Kickstarter. Stało się tak m.in. dzięki odwołaniu się przez jego twórców do klasycznych gier tego typu z końca XX wieku, takich jak seria Baldur's Gate czy Planescape Torment. Twórcy tych RPG-ów znajdują się także w ekipie Obsidian Entertainment.

Wśród nowych screenów opublikowanych przez Obsidian Entertainment najciekawszy wydaje się ten przedstawiający kartę postaci. Trzeba przyznać, że pod względem estetycznym zbliżona jest ona do tego, co dobrze znamy np. z Baldur's Gate, ale przecież dokładnie o to twórcom i fanom chodziło! Możemy z niej wyczytać, że Pallegina, opisana postać, należy do boskiej rasy Hylea i jest paladynem na ósmym poziomie. Choć nie jest specjalnie zręczna (ma tylko 18% bonus do celności), to kondycja o wartości 14 daje jej dodatkowe 28% wytrzymałości i zdrowia. Na karcie możemy znaleźć także informacje o tym, ile do tej pory Pallegina podróżowała (17 dni, 3 godziny…), kim był najpotężniejszy wróg przez nią pokonany (Org Matron), a także dowiedzieć się, jaka jest jej reputacja w świecie gry. Wiele innych szczegółów na pewno znajduje się w ukrytych na razie zakładkach.

Ponadto twórcy Pillars of Eternity podzielili się informacjami na temat projektowania potworów, które gracze spotkają w świecie gry. Jak napisali, „niemal ukończyliśmy już prace nad stworami o priorytecie A, niedługo zabieramy się za opracowywanie tych z priorytetem B”. Jednym z monstrów wykończonych (do poziomu wersji alfa) jest Cean Gwla, czyli stwór będący duchem kobiety zmarłej w tragicznych okolicznościach, przypominający banshee.

W noworocznym wpisie poznaliśmy także kolejne informacje o bogach funkcjonujących w świecie Pillars of Eternity. Na poniższym arcie przedstawiono dwoje z nich. Z lewej widzimy Galawaina, patrona wszelkiego typu polowań, czczonego przez ludzi zajmujących się podróżami i pościgami, a więc poszukiwaczy skarbów, pograniczników, odkrywców, a nawet uczonych. Wyznawcy Galawaina często noszą ze sobą małą, wyrzeźbioną głowę psa na szyi. Drugą postacią jest Woedica, znana też pod imionami Wypędzona Królowa czy Dusicielka. W skład jej boskiej domeny wchodzi prawo, sprawiedliwość, przyrzeczenia i obietnice, ale także zemsta. Kapłanki Woedici służą w miastach i miasteczkach jako prawniczki, a najbardziej wpływowe z nich doradzają królom i możnowładcom. „Kiedy Woedica odzyska swój tron” to popularne powiedzenie wśród jej wyznawców, odwołujące się do mającej nadejść utopijnej rzeczywistości, w której społeczeństwo zostanie wreszcie zorganizowane we właściwy sposób, a Woedica zajmie przynależną jej funkcję władczyni wśród bogów.

Ciągle nie ujawniono dokładnej daty premiery Pillars of Eternity – wiemy wyłącznie, że gra zadebiutuje w 2014 roku. Tytuł ukaże się na systemy Windows, Linux i Mac.

Źródło:
"WildCamel" - GRY-OnLine

th Pillars of Eternity   zobacz karte postaci z RPG a studia Obsidian 193524,1.jpg

th Pillars of Eternity   zobacz karte postaci z RPG a studia Obsidian 193524,2.jpg

th Pillars of Eternity   zobacz karte postaci z RPG a studia Obsidian 193524,3.jpg

th Pillars of Eternity   zobacz karte postaci z RPG a studia Obsidian 193525,4.jpg
Klemens
2014-01-20 19:34:55
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow