Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

MMO na podstawie Planety 51
Film animowany Planeta 51 dostanie nie tylko grę od studia Pyro - twórców serii Commandos - ale i darmowe pecetowe MMO, również przeznaczone dla młodszych odbiorców.

Każda większa kinowa produkcja, która ma w planach zarobienie co najmniej kilku milionów dolarów, ma dziś grową adaptację - do tego jesteśmy już przyzwyczajeni. Planeta 51 pójdzie jednak o krok dalej - oprócz zapowiadanej wcześniej konsolowej szykowana jest też pecetowa, zupełnie inna. O ile ta pierwsza - na PS3, X360, Wii i DS-a - ma być „samochodówką”, tak komputery osobiste dostaną darmowe MMO.

Jak łatwo się domyślić, tytuł ten nie aspiruje do walki z World of Warcraft Blizzarda - to raczej konkurencja dla celującego w podobną grupę wiekową (i również darmowego) Free Realms od SOE. Ciekawe, ile czasu od premiery filmu będzie musiało minąć, nim wirtualna wersja kinowej planety opustoszeje... A może gra jednak się obroni?

Jej produkcją zajmuje się hiszpańskie studio Zed, tak więc wszystko zostaje w rodzinie - developer jest częścią większego podmiotu, w którego skład wchodzi m.in. Pyro Studios (zajmujące się Planetą 51 na konsole) i Ilion Animation Studios (pracujące nad filmem).

MMO powinno wystartować w okolicach premiery animacji, czyli w listopadzie tego roku. Wtedy jego oficjalna strona ruszy pełną parą. Do Polski film trafi nieco później - 29 stycznia 2010.

Źródło:
Piotr "Renor Mirshann" Wiejak - gram.pl
Klemens
2009-10-01 11:51:32
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow