Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Knee Deep - obejrzyj zwiastun przygodówki stylizowanej na sztukę teatralną
Niezależne studio Prologue Games wypuściło nowy zwiastun swojego debiutanckiego projektu, czyli utrzymanej w klimacie noir przygodówki Knee Deep. Tytuł zmierza obecnie wyłącznie na pecety i wydany zostanie w modelu epizodycznym. Całą historię zaplanowano na trzy odcinki. Autorzy wybrali bardzo nietypowy sposób opowiadania fabuły, gdyż gra stylizowana ma być na interaktywną sztukę teatralną.Akcja toczyć się będzie w niewielkim miasteczku Cypress Knee, zlokalizowanym w pełnym bagien rejonie stanu Floryda. Opowieść rozpocznie się od rzekomego samobójstwa hollywoodzkiego aktora, którego kariera załamała się na długo przed odejściem z tego świata. Jego ciało odnaleziono zwisające na stryczku z wieży znajdującej się w centrum parku rozrywki Chief Roadside’s Wonderland, czyli miejsca, które skuteczniej obraża kulturę Indian niż przyciąga turystów. Nie wszystkie znalezione dowody wydają się potwierdzać teorię o samobójstwie, dlatego sprawę morderstwa zaczynają badać trzy osoby – dziennikarz lokalnej gazety Jack Bellet, cyniczny prywatny detektyw K.C. Gaddis oraz blogerka Romana Teague.

Scenariusz Knee Deep ma zaoferować realistycznie psychologiczne postacie, skomplikowaną intrygę oraz bogate tło fabularne w postaci pełnego sekretów miasteczka. Najciekawiej zapowiada się jednak sposób, w jaki autorzy zamierzają opowiedzieć całą historię. Podczas zabawy będziemy obserwowali coś, co można określić mianem interaktywne sztuki teatralnej. Wszystkie wydarzenia rozgrywać się mają na jednej scenie, a każda odwiedzana lokacja będzie na naszych oczach składana z makiet i elementów scenografii. Ta idea wpłynie na każdy aspekty gry. Przykładowo, budynki pozbawione zostaną jednej ze ścian, tak aby widownia widziała co dzieje się wewnątrz. Gdy postać będzie czytała wiadomość tekstową na swoim telefonie, za jej plecami wyrośnie duży ekran, na który projektor wrzuci tekst rozmowy, a w kluczowych momentach światło sceniczne podkreśli sylwetki postaci.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Knee Deep ma być klasyczną przygodówką. Podczas zabawy zajmiemy się więc eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów oraz rozwiązywaniem zagadek. Najważniejszą rolę odegra jednak sama fabuła oraz podejmowanie decyzji, które wpłyną na dalszy jej rozwój. Produkcja zaoferuje klasyczny interfejs point-n-click, ale pojawi się także wsparcie dla padów.

Warto na koniec wspomnieć, że autorzy próbują się dostać na usługę Steam za pośrednictwem głosów użytkowników oddawanych w ramach programu Greenlight.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine
Klemens
2015-05-01 11:09:24
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow