Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Jim Lee głównym artystą w grze MMO na podstawie komiksów DC Comics
W czerwcu ubiegłego roku świat obiegła informacja, że koncerny Sony Online Entertainment oraz Warner Bros. Interactive Entertainment podpisały umowę dotyczącą stworzenia gry MMO, w oparciu o bohaterów historyjek obrazkowych, wydawanych przez znaną, amerykańską firmę DC Comics. W miniony weekend okazało się, że w grze pojawią się prace znanego rysownika Jima Lee oraz innych artystów z grupy WildStorm.

Jim Lee udzielił obszernego wywiadu serwisowi Newsarama, w którym przyznał, że współpracuje przy powstaniu gry od sierpnia ubiegłego roku. Reszta zespołu z WildStorm (m.in. Carlos D’Anda, czy Scott Iwanashi) dołączyła do rysownika w styczniu. Za co odpowiadają Ci panowie? WildStorm przygotowuje rysunki bohaterów (zarówno tych prowadzonych przez graczy, jak i NPC) oraz środowisko, w którym toczyć będzie się akcja programu. Artyści poświęcają też dużo uwagi doskonale znanym herosom, jacy od kilkudziesięciu lat pojawiają się w komiksach firmy DC – decydują o wersjach strojów, wyglądzie postaci, itd. Jim Lee przyznał ponadto, że jest wielkim fanem gier MMO, zwłaszcza tych produkowanych przez firmę Sony Online Entertainment. Jedną z jego ulubionych produkcji jest zresztą EverQuest, stworzony właśnie przez wyżej wspomniany koncern.

Wszystko wskazuje na to, że City of Heroes, którego Jim Lee również jest wielkim fanem, doczeka się w przyszłości poważnej konkurencji. Na ewentualne konkrety przyjdzie nam jeszcze jednak trochę poczekać. Gra ukaże się na rynku dopiero w przyszłym roku.

Źródło:
GRY-OnLine
Klemens
2006-02-27 21:34:09
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow