Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Inquisitor - mroczny oldschoolowy cRPG o krok od premiery
Cinemax (wydawca takich gier jak Necromania: Trap of Darkness i Deamonica) pokazał pierwszy trailer z Inquisitor, gry tworzonej od niemal 10 lat przez czeskie studio Wooden Dragon. Co ciekawe, ostatnie informacje na temat produkcji pochodzą sprzed 5 lat i wielu graczy zdążyło już pewnie zapomnieć o fakcie jej powstawania, a teraz dostajemy screeny, trailer i zapowiedź premiery, która czeka nas już w bardzo bliskiej przyszłości.

Trzeba przyznać, że trailer zrobiony został przyzwoicie i zachęca do zapoznania się z tym tytułem. Ale czy gra tworzona przez tak długi czas i nie da się ukryć, wyglądająca na technologicznie trochę niedzisiejszą, odniesie sukces? Grafika mimo, że nie jest brzydka, przypomina bardziej Divine Divinity czy Baldur's Gate niż najnowsze produkcje z rodziny tego gatunku.

Przypominamy, że to mroczne cRPG zainspirowane jest twórczością Umberto Eco („Imię róży”), a akcja osadzona jest w średniowieczu, w świecie pełnym konfliktów istniejących między heretykami, kościołem, rycerstwem i szlachtą. Gracze będą mogli wcielić się w jednego z trzech bohaterów (dla każdego stworzono osobną fabułę), zmierzyć się z 90 potworami i spotkać 180 różnych postaci. Dostaną także do dyspozycji 34 lokacje, 37 kompleksów lochów i podziemi, ponad 200 broni, 80 czarów i 6 szkół czarnej magii.

Czeska wersja Inquisitor ukaże się pod koniec roku, a premiera wersji angielskiej zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2010. Wtedy będziemy mogli się przekonać czy twórcy dobrze wykorzystali ten niezbyt krótki czas poświęcony produkcji Inquisitor.

Źródło:
Katarzyna "Cairine" Pochowska - GRY-OnLine
Klemens
2009-09-08 20:28:55
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow