Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Gra w uniwersum Planescape? Właściciele marki nie mają nic przeciwko
Dlaczego następca Planescape Torment ma być osadzony w uniwersum fabularnej gry Numenera a nie Planescape? Do tej pory wydawało nam się, że z przyczyn prawnych. Colin McComb, współtwórca Planescape Torment wyznał jakiś czas temu, że próba uzyskania zgody na umieszczenie kolejnej gry w świecie Planescape, zakończyła się fiaskiem. Podobny rezultat rzekomo osiągnął Brian Fargo, szef studia inXile Entertainment, pracującego obecnie m.in. nad Torment: Tides of Numenera.

Okazuje się jednak, że właściciele wspomnianego systemu RPG, firma Wizards of the Coast, nigdy nie mieli nic przeciwko udzieleniu praw do marki na potrzeby stworzenia komputerowego roleplaya. Zapytani o to przez serwis Eurogamer, odpowiedzieli:

Na pewno rozważylibyśmy udzielenie praw do Planescape lub którejkolwiek z naszych znakomitych marek D&D, gdyby nas o to poproszono.

Colin McComb twierdzi, że rozmowy na ten temat się odbyły i podejrzewa, że doszło do nieporozumienia wewnątrz firmy. Mimo wszystko nie przejmuje się zbytnio stanowiskiem „Czarodziejów”, gdyż, jak wyjaśnia, ekipa inXile już wcześniej miała na oku uniwersum Numenery, zatem owe niejasności jedynie pomogły im podjąć decyzję.

Skoro Wizards of the Coast dali do zrozumienia, że chętnie udzielą praw do marki Planescape, niewykluczone, że w przyszłości jakieś studio zabierze się za bezpośrednią kontynuację Planescape Torment (z tą uwagą, że prawa do nazwy Torment zastrzega sobie inXile).

Źródło:
"luckie" - GRY-OnLine
Klemens
2013-02-12 20:58:03
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow