Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Fran Bow – mroczna przygodówka zaczęła straszyć na Androidzie
Mamy dobre wieści dla fanów przygodówek. Na Androida właśnie trafiła gra Fran Bow, będąca wyśmienitym, choć mocno niepokojącym, przedstawicielem tego gatunku.

Androidową wersję podzielono na pięć rodziałów i każdy można zakupić w Google Play za niecałe 10 złotych. Jest to produkcja premium, a więc nieposiadająca mikropłatności. Warto wspomnieć, że projekt zadebiutował na pecetach w sierpniu zeszłego roku. W planach jest także wersja na iOS-a, choć na razie nie podano jej planowanej daty premiery.

Gra utrzymana w bardzo ponurych klimatach opowiada historię dziewczynki imieniem Fran, która staje się świadkiem brutalnego morderstwa dokonanego na swoich rodzicach. Przerażona Fran ucieka do lasu, wraz ze swoim jedynym przyjacielem – kotem imieniem Mr. Midnight. Po pewnym czasie zostaje odnaleziona przez władze, które nakazują zamknięcie dziewczynki w dziecięcym szpitalu psychiatrycznym. Pewnej nocy niepokojący sen nakazuje jej jednak ucieczkę i odnalezienie kota. Na zewnątrz może liczyć na pomoc tylko jednej osoby – ciotki imieniem Grace.

Fran Bow to klasyczna przygodówka, więc podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów, gromadzeniem przedmiotów i rozwiązywaniem zagadek. Zabawę urozmaica wykorzystanie lekarstw wpływających na stan umysłu bohaterki. Ich zażycie sprowadza przerażające wizje, pełne potworów, krwi oraz okaleczonych ciał. W całym tym horrorze poukrywane są jednak pomocne wskazówki, ułatwiające rozwiązanie łamigłówek.

Gra oferuje ciekawą fabułę i intrygujące zagadki, a współgra z tym nietypowa oprawa graficzna. Została ona oparta na ręcznie wykonanych rysunkach, utrzymanych w niepokojącym stylu i z animacjami przypominającymi ruchy papierowych kukiełek. Efekt końcowy nie tylko jest unikalny, ale świetnie wzmacnia ponury klimat.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine
Klemens
2016-02-19 13:23:28
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow