Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Final Fantasy III pojawi się na Steamie
Tak jak wskazywały na to plotki z ubiegłego miesiąca, po grach Final Fantasy VII, Final Fantasy VIII i Final Fantasy XIV, na Steamie zagości kolejna odsłona legendarnej sagi jRPG. Firma Square Enix zapowiedziała właśnie, że w „niedługim czasie” w ofercie wirtualnego sklepu pojawi się trzecia odsłona serii. Final Fantasy III ukazało się po raz pierwszy w 1990 roku na 8-bitowej konsoli NES. Posiadacze pecetów nie zagrają jednak w oryginalną wersję tytułu, ale w jego trójwymiarowy remake, który zadebiutował w 2006 roku na przenośnym Nintendo DS. Przez ostanie 8 lat, ta odświeżona wersja gry doczekała się wielu portów, między innymi na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, które zawierały szereg dalszych poprawek oraz nowości w systemie rozgrywki.

Podobnie jak poprzednie wersje remake'u Final Fantasy III, gra na PC będzie wykorzystywała trójwymiarowy silnik, posiadała oryginalne przerywniki filmowe, zremasterowany dźwięk i soundtrack oraz ulepszony system walki. Dodatkowo, tytuł ma wspierać achievementy, oferować poprawioną oprawę graficzną, a także posiadać steamowe karty kolekcjonerskie. Cena i dokładna data premiery nie są jeszcze znane. W Google Play Store produkcja kosztuje 48 zł, tak więc w przypadku zakupu wersji PC powinniśmy liczyć się z wydaniem podobnej kwoty.

Niewykluczone, że Square pójdzie za ciosem i wkrótce zapowie na PC np. także uwielbiane przez fanów Final Fantasy Tactics, którego port już od dłuższego czasu znajduje się w ofercie Apple Store. W kolejce czekają także inne odsłony cyklu, jak legendarna szóstka lub czwórka, które również dostępne są na urządzeniach mobilnych.

Źródło:
"Ender" - GRY-OnLine
Klemens
2014-05-09 20:15:54
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow