Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Final Fantasy - kolejne odsłony jRPG-ów od Square Enix trafią na PC?
Yoshinori Kitase z firmy Square Enix powiedział w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że deweloper jest zainteresowany przeniesieniem kolejnych odsłon serii Final Fantasy na PC. Zwraca uwagę na fakt, że Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIII-2 oraz najnowsze Lightning Returns: Final Fantasy XIII we wczesnej fazie dewelopingu były projektowane na komputerach PC. Twórcy już wcześniej myśleli o wersjach pecetowych tych produkcji, ale ostatecznie się na to nie zdecydowali ze względu na „sytuację na rynku” i „problemy z zabezpieczeniami”. Innymi słowy – firma Square Enix obawiała się zapewne dużego piractwa na PC. Z drugiej strony, deweloper dostrzega potencjał tego rynku i zdaje sobie sprawę, że w wielu krajach to PC jest wiodącą platformą sprzętową (m.in. w Polsce).

W związku z powyższym, Square Enix jest zainteresowane przenoszeniem w przyszłości kolejnych gier z serii Final Fantasy na komputery osobiste. Yoshinori Kitase wprawdzie nie może na razie niczego konkretnego zadeklarować, ale niewątpliwie pojawia się szansa, że np. nadchodząca odsłona Final Fantasy XV ukaże się nie tylko na PlayStation 4 oraz Xboksa One, ale także na PC.

W ostatnich latach seria przypominała o sobie pecetowcom jedynie za sprawą produkcji MMO osadzonych w tym uniwersum – mowa o Final Fantasy XI i Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Dodatkowo warto wspomnieć o niedawnym pojawieniu się klasycznych gier Final Fantasy VII oraz Final Fantasy VIII na Steamie. Yoshinori Kitase przyznaje, że cieszą się one sporym zainteresowaniem w usłudze firmy Valve, co również ma wpływ na postrzeganie rynku pecetowego przez Square Enix.

Źródło:
"Sarge" - GRY-OnLine
Klemens
2014-02-20 17:08:40
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow