Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Fallout 76 nie pojawi się na Steam, ale zachowa zapisy z wersji beta
O tym, że Fallout 76 pojawi się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One wiadomo od dawna. Wszystko wskazuje jednak na to, że komputerowa wersja gry nie będzie dostępna na platformie Steam. Podobnie będzie z testami beta produkcji – wszystko odbywać się będzie za pośrednictwem aplikacji Bethesda.net.

Informację tę potwierdza strona oficjalna gry, na której nie pojawia się charakterystyczne logo Steama. Obok grafik Xboksa oraz PlayStation widzimy jedynie adnotację „PC Game”. Wersja B.E.T.A. (Break it Early Test Application) dostępna będzie na konsolach Sony i Microsoftu, a na PC jedynie „via Bethesda.net”.

Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy Bethesda ma zamiar kompletnie „zerwać” ze Steamem. Być może premiera Fallout 76 odbędzie się – póki co – tylko na autorskim launcherze, co mogłoby pomóc w wypromowaniu tego rozwiązania i zwiększyć liczbę aktywnych użytkowników aplikacji Bethesda.net. Podobną taktykę zastosowano przy komputerowej wersji Fallout Shelter, która ukazała się w lipcu 2016 roku, ale na Steam udostępniono ją dopiero w marcu 2017 roku.

Znacznie przyjemniejsze informacje dotyczą zapisów rozgrywki z wersji beta/B.E.T.A. – otóż jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zostaną one przeniesione do pełnej gry. Po premierze Fallout 76 (zaplanowanej na 14 listopada 2018), wszyscy uczestnicy testów będą mogli bez problemów kontynuować zabawę z dotychczas zgromadzonym sprzętem oraz doświadczeniem.

Aby zapisać się do wcześniejszych testów, należy dokonać przedpremierowego zakupu Fallout 76. Wersja beta ma zostać opublikowana w październiku, przy czym jako pierwsi zagrają posiadacze Xboksów. Fani PC i konsoli Sony będą musieli poczekać odrobinę dłużej – nie wiadomo jednak dokładnie jak długo.

Źródło:
"Osti" - GRY-OnLine
Klemens
2018-08-07 11:31:09
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow