Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Fable III - zmiany w wersji pecetowej
Od dnia premiery pecetowej wersji Fable III dzieli nas już tylko trochę ponad miesiąc. Okazuje się, że edycja komputerowa w kilku ważnych punktach będzie się znacząco różniła od konsolowego pierwowzoru.

Jedną z głównych wad gry studia LionHead był wyjątkowo niski poziom trudności. Przez większość kampanii trzeba było się solidnie natrudzić, by zginąć. Twórcy wzięli sobie krytykę do serca i dlatego w wersji pecetowej dostaniemy tryb hardcore, w którym o śmierć bohatera będzie całkiem łatwo. Duża w tym zasługa mocno ulepszonej sztucznej inteligencji przeciwników. Są oni teraz bardziej skuteczni i szybciej reagują na nasze poczynania. Ponadto usunięto auto-regenerację zdrowia. Tym razem, by uleczyć nasze rany konieczne będzie korzystanie z eliksirów i prowiantu. Oczywiście, mniej ambitni gracze wciąż dostaną możliwość skorzystania z niższych poziomów trudności.

Twórcy starają się, by pecetowe Fable III nie sprawiało wrażenia gry na szybko przekonwertowanej z konsoli. Interfejs zostanie zatem odpowiednio dostosowany do myszki i klawiatury. Zadbano też o tak małe, ale jakże istotne detale, jak obecność kursora w menu gry. Niby drobnostka, ale w wielu współczesnych produkcjach o tym zapomniano.

Trzeba przyznać, że pecetowa edycja zapowiada się całkiem obiecująco. Poprawiono sporo niedociągnięć wersji konsolowej i włożono sporo wysiłku w dopasowanie całości do potrzeb graczy komputerowych. Microsoftu nie ukrywa, że chce z pompą powrócić na rynek pecetowy i wszystko wskazuje na to, że Fable III będzie udanym pierwszym krokiem ku realizacji tych planów.

Najnowsze dzieło zespołu LionHead zadebiutuje na rynku amerykańskim 17 maja tego roku. Europejczycy poczekają natomiast o dwa dni dłużej, czyli do 19 maja. W naszym kraju gra wydana zostanie w wersji z polskimi napisami.

Źródło:
Wiktor "Adrian Werner" Ziółko - GRY-OnLine
Klemens
2011-04-14 18:53:45
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow