Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Europejski debiut jednej z najlepszych szwedzkich gier 2008 roku już wkrótce
Magicka – jedna z najlepszych szwedzkich produkcji 2008 roku – zostanie wydana poza granicami tego skandynawskiego kraju. Konwencjonalny hack-and-slash autorstwa Arrowhead Game Studios trafi zarówno do graczy pecetowych, jak i użytkowników Xboksa 360, którzy będą mogli nabyć grę za pośrednictwem serwisu Xbox Live Arcade.

Magicka, jak już napisaliśmy, jest hack-and-slashem, w którym nacisk położony został nie tylko na walkę, ale i aspekt przygodowy. Fabuła gry jest oparta niemal całkowicie na najważniejszych faktach z mitologii nordyckiej, co już samo w sobie jest zabiegiem interesującym. W grze wcielamy się w młodego maga i bierzemy udział w krucjacie przeciwko złemu czarnoksiężnikowi, który przy pomocy wykreowanych monstrów stara się opanować spokojne i poukładane dotąd uniwersum Magicki. Główny wątek podzielony został na jedenaście rozbudowanych misji.

Jednym z najistotniejszych elementów dzieła Arrowhead Game Studios są starcia z wrogami. Z uwagi na fakt, że wcielamy się tu w rolę maga, walczymy przede wszystkim przy użyciu magicznych zaklęć i czarów. Dostęp do nich uzyskujemy nie tylko poprzez naukę, ale i łączenie różnych elementów i przedmiotów pozyskiwanych w miarę eksploracji świata. System rozgrywki możecie sprawdzić dzięki oficjalnemu zwiastunowi gry, który zdradza, że w grze można również znaleźć sporą dawkę niezłego humoru.

 • Zobacz zwiastun gry Magicka

  Magicka oferuje możliwość przeżycia głównej przygody nie tylko w trybie dla pojedynczego gracza, ale i kooperacji, w której mogą wziąć udział w sumie nawet cztery osoby. Rywalizacja w zespole jest zdecydowanie ciekawsza od samodzielnych zmagań – przede wszystkim z uwagi na konieczność stosowania efektywnej taktyki. Przykładem może tu być użycie czaru odpowiedzialnego za powstanie kamiennego kręgu, chroniącego bohaterów przed zakusami wrogów, podczas gdy reszta graczy eliminuje ich z bezpiecznej odległości.

  W produkcji szwedzkiego studia można się ponadto natknąć na inne tryby rozgrywki. Jest wśród nich opcja Challenge, składająca się z różnorakich wyzwań, które można zaliczać samodzielnie, jak i ze wsparciem przyjaciół.

  Póki co nie wiemy niestety, kiedy Magicka zadebiutuje na europejskim rynku. Pewnym jest natomiast, że grę będziemy mogli nabyć za sprawą serwisów cyfrowej dystrybucji. W przypadku Xboksa 360 będzie to wspomniany Xbox Live Arcade.

  Na koniec pragniemy zauważyć, że Magicka to laureat Swedish Game Awards 2008 oraz jedna z produkcji nominowanych do .Net Awards 2008. Mamy więc do czynienia z produkcją docenioną przez fachowców.

  Źródło:
  Piotr "Jiker" Doroń - GRY-OnLine
 • Klemens
  2009-10-06 18:52:49
  Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
  Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow