Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Elex zaoferuje ok. 70 godzin zabawy
Wprawdzie raptem parę godzin temu pisaliśmy już o Elex – najnowszej grze RPG od twórców serii Gothic i Risen ze studia Piranha Bytes – ale nie wyczerpaliśmy jeszcze nowości, jakie deweloperzy ujawnili w trakcie targów gamescom 2015.

Przede wszystkim, dowiedzieliśmy się czegoś więcej na temat bohatera i zarysu fabularnego. Zabawę rozpoczniemy jako członek frakcji Albów – otumaniony i odczłowieczony przez substancję elex wojownik w służbie stronnictwa dążącego do podporządkowania sobie całej planety Magalan. Na początku przygody myśliwiec bohatera zostaje zestrzelony, a on sam ląduje daleko za „linią wroga”, pozbawiony wsparcia pobratymców i stopniowo wracający do zmysłów wraz ze słabnącym działaniem narkotyku. Od tej pory protagonista będzie miał pełną swobodę w eksplorowaniu świata, sympatyzowaniu z różnymi frakcjami (nic nie stanie na przeszkodzie, by oderwać się od Albów) i podejmowania wyborów natury moralnej, które ukształtują postać. Rzecz jasna, najpewniej zostanie na to nałożony jakiś główny wątek fabularny, a Elex nie będzie sandboksem na miarę Skyrima, ale na razie nic o tym nie wiadomo – studio Pirahna Bytes zdradziło tylko, że jego najnowsze RPG powinno zaoferować ok. 70 godzin zabawy.

Deweloper odpowiedział też na nurtujące wszystkich pytanie: „dlaczego nie powstaje nowy Gothic?”. Przyczyną jest brak swobody twórczej przy takim projekcie – twórcy musieliby wpisać się w bardzo konkretne oczekiwania fanów (np. co do obecności określonych postaci, jak Xardas), a chcą mieć możliwość popuszczenia wodzy fantazji. Stąd decyzja o zrobieniu oderwanego diametralnie od poprzednich gier <Elexa.

Źródło:
"Draug" - GRY-OnLine
Klemens
2015-08-05 20:29:17
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow