Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Elex - przejście gry zajmie 50-80 godzin, twórcy nie mają w planach DLC
Jedną z najciekawszych gier RPG pokazywanych na zakończonych właśnie targach gamescom było Elex, czyli najnowsza produkcja znanego z serii Gothic oraz Risen zespołu Piranha Bytes. Osoby wyczekujące premiery tego tytułu zainteresować powinien wywiad, jakiego deweloperzy udzielili serwisowi Rocket Beans TV, podczas którego ujawniono sporo ciekawych informacji.

Dzięki wywiadowi dowiedzieliśmy się, że przejście Elex powinno zająć od 50 do 80 godzin. Świat gry będzie o ok. 150% większy niż ten z Gothic 3 i poza lokacjami pokazanymi już na screenach odwiedzimy także regiony pustynne, jak również te pokryte śniegiem. Ponadto autorzy zamierzają mocno ulepszyć animacje w porównaniu z tym, co pokazano na gamescomie.

Produkcja zaoferuje wiele alternatywnych zakończeń, zależnie od podjętych przez nas decyzji, a wszystkie główne postacie mają żywo reagować na nasze czyny. Wiele z ważnych osobistości będziemy mogli zabić, a ich śmierć mocno wpłynie na dalszy rozwój historii. Zamiast standardowego czarnobiałego podziału na dobro/zło system moralności rozdzieli wybory na działania ludzkie (kierowane emocjami) i mechaniczne/syntetyczne (bazujące na chłodnej logice). Ponadto napotkane osoby, nawet te przyjazne lub neutralne, będą zachowywały się inaczej, gdy podejdziemy do nich z wyciągniętą bronią.

System bitewny ma położyć równie duży nacisk na walkę w zwarciu i na dystans. Pojawią się różne tryby korzystania z uzbrojenia, tak aby np. machanie toporami zapewniało mocno odmienne wrażenia od władania mieczami. Taktyczność potyczek ma zwiększyć pojawienie się paska kondycji. System umiejętności i perków zawierać będzie standardowe pozycje, takie jak np. otwieranie zamków, hakowanie, alchemia czy kieszonkostwo, ale niektóre z nich będą dostępne tylko dla członków konkretnych frakcji. Przykładowo, w grze znajdziemy bardzo mało amunicji, dlatego dla osób preferujących broń palną dobrym pomysłem ma być dołączenie do grupy Outlaws, która nauczy ich jak produkować własne naboje.

Autorzy dużo uwagi poświęcają aspektowi eksploracyjnemu. Twórcy obiecują, że dzięki plecakom odrzutowym gracze będą mogli dotrzeć do każdego widocznego miejsca. Podróże umili fakt, że cały świat ma mieć postać jednego dużego kontynentu, niepodzielonego na żadne odrębne sfery czy biomy, wymuszające pauzę na wczytywanie danych. Rolę granic krainy pełnić mają góry i morze. Pojawi się system dynamicznej pogody oraz cykl dnia i nocy, a różne regiony cechować mają odmienne warunki klimatyczne. Tradycjonalistów powinna ucieszyć wiadomość, że gra nie będzie skalowała poziomu trudności do możliwości naszej postaci.

Zabraknie mini gierek oraz elementów survivalowych, takich jak np. konieczność regularnego jedzenia. Gracze nie będą mogli wcielić się w kobietę, ale za to ich bohater otrzyma opcję romansowania z kilkoma przedstawicielkami płci pięknej. Co ciekawe, twórcy twierdzą, że nie mają w planach żadnych DLC. Niestety, autorzy nie mają czasu, aby zapewnić wsparcie dla fanowskich modyfikacji, za co bardzo przepraszają.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine
Klemens
2016-08-22 15:41:56
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow